Denizbank Esnaf Kredisi ve Faiz Oranları 2019

Denizbank’ın esnaf ve kobiye özel olarak sunduğu esnaf kredilerinden çok sayıda işletme faydalanmaktadır. İşverene destek vermek amacı ile kullanılan esnaf kredileri, uygun ödeme koşulları nedeni ile tercih edilir. Faizli geri ödemesi bulunan esnaf kredileri belirli şartlara bağlı olarak tüm ihtiyaç sahiplerine verilebilen bir kredidir.

Denizbank Esnaf Kredisinin Başvuru Yolları Nelerdir

Esnafların yararlanabileceği Denizbank esnaf kredisine çeşitli yollar ile başvurmak mümkündür. Birebir Denizbank şubelerine giderek müşteri temsilcileri aracılığı ile başvuru yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra; internet üzerinden Denizbank internet sitesine giriş yaparak, başvuru formunu doldurmak sureti ile de başvuru yapılabilir. Telefondan Denizbank müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek buradan gerekli bilgiler verilerek başvuru sağlanabilir. Bir diğer kolay yöntem Facebook üzerindendir. Facebook sitesinden Denizbank sayfasına ulaşılarak buradan kredi başvurusu yapılabilir. Denizbank’a ait ATM’lerden kişisel bilgiler girilerek ön başvuru süreci başlatılabilir. Son olarak telefon ile gönderilecek bir kısa SMS yöntemi ile Denizbank’ın sunduğu esnaf kredilerine başvurmak mümkün olmaktadır.

Denizbank Esnaf Kredisi 2019 Şartları

Şuan günümüz şartlarında hiçbir banka esnaf kredisini faizsiz vermez. Hepsi mutlaka geri ödemeli ve uygun faiz oranları ile vermektedir. Bu durumda bu krediyi en uygun şartlarda sunan bankalar tercih edilir. Uygun başvuru yollarından tercih yapılıp, ön başvuru sağlandıktan sonra, gerekli evrakları tamamlayıp şubeye giderek teslim etmek gerekir. Ön başvurudan sonra istenilen belgeler;

  • Nüfus Kimlik Fotokopisi
  • Varsa Oda Kayıt Belgesi
  • İmza Beyanı
  • Son yıl Vergi Levhası
  • Son iki yıla ait gelir beyanı ve bilançosu

Mevcut bulunan taşınmazlara ait tapular şeklindedir. Bu belgeler ile şubeye gidilerek teslim edilir. Daha sonra onay için beklenmelidir.

Denizbank Esnaf Kredisinde Faiz Oranları

Kredi onaylandığında ortalama 5 dakika gibi kısa bir sürede kişiye bilgi mesajı gider. Bu mesajın ardından yukarıda verilen gerekli evrakları hazırlayıp başvuru yaptığı şubeye gidilmesi gerekmektedir. Esnaf, kredisi onaylandıktan sonra maksimum 75 gün süre zarfında mutlaka şubeye giderek işlem yaptırmalıdır. Aksi takdirde başvuru işlemi ve onaylı kredisi iptal olur. Kredisi onaylanan vatandaşlar, Denizbank’ın tanımladığı %2.99 oran ile esnaf kredilerine sahip olabilirler. Esnaf kredileri maksimum 36 aya kadar taksit yapılabilmektedir. Daha düşük vadeler de ödeme seçeneği için tercih edilebilir. Ancak uygulanan oran, vade değişimlerinde değişiklik göstermez. Bütün vade koşullarında sabittir.

Yorum Yapın