Denizbank Altın Hesabı Nasıl Açılır? 2020

denizbank altın hesabı nasıl açılır

Denizbank altın hesabı nasıl açılır, bankanın tüm altın hesap türleri ve özellikleri bu sayfamızda. Birikim yapabilmek elimizdeki paranın değerini enflasyona karşı koruyabilmek oldukça zorlaştı artık. Hayat pahalılığının arttığı, alım gücünün azaldığı, giderlerin maksimuma çıktığı bu süreçte birikim yapabilmek çok daha önemli bir hal aldı. Kazanımlarımızdan güçlükle elde ettiğimiz birikimleri muhafaza etmekte zahmetli bir hal aldı.

Bu durumlar ise bizleri güvenle, huzur içerisinde aklımız rahat birikim yapabileceğimiz alanlara sevk etti. Özellikle bankaların vadeli ve ya vadesiz yatırım hesapları bu alanda oldukça büyük kolaylıklar sağlamaya başladı. Çalındı mı, kayıp mı oldu, eve hırsız mı girdi derdi olmadan huzurla yatırım yapma imkanı sundu. Denizbank da müşterilerine yatırım konusunda oldukça fazla çeşitlilik ve avantajlar sunuyor.

Denizbank Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Denizbank altın hesabı açmak için şubelerden ve ya mobil bankacılık araçlarını kullanabilirsiniz. Buralar üzerinden yatırımlarınızı kolayca gerçekleştirebiliyorsunuz. Bireysel bankacılık hizmeti alarak finansal danışmanlar aracılığıyla yatırımlarınız hakkındaki yönlendirmeleri rahatça edinebilirsiniz.

Mobil bankacılık uygulamasının ara yüz kullanımı ise oldukça basit ve anlaşılabilir düzeyde. Güvenlik önlemleri ise üst düzey seviyede. Yatırım işlemleri kısmından istediğiniz alanda yatırım yapamaya başlayabilirsiniz.

Denizbank Vadesiz Altın Hesabı Açma

Birikimleriniz altına dönüşerek değer kazanmaya başlar. Yüksek hızda artış gösteren altın son dönemlerin en cazip yatırımlarından biri haline gelmiş bulunmaktadır. Bankada altın hesabı açmanın birçok avantajı vardır. Öncelikle çalınma ve kaybolma risklerini ortadan kaldırır. Sahtecilik gibi bir endişeden sizleri kurtarır.

Alım satım işlemlerini kolaylıkla komisyon ve masrafa gerek kalmadan gerçekleştirebilirsiniz. En az 0,01 gram alarak altınlarınızı hemen güvenli bir şekilde biriktirmeye başlayabilirsiniz. Her hangi bir yere gitmeye gereksinim duymadan dilediğiniz anda ihtiyacınız kadarını bozdurabilirsiniz. Minimum tutarlarda birikim yapma imkanı sunar.

Tüm piyasa ile alım satım işlemleri aynıdır. Banka hesabınız yoksa ilk hesap açma işlemleri şubeden gerçekleştirilir. Daha sonra mobil bankacılık aracılığı ile hesabınızı istediğiniz gibi yönlendirebilirsiniz.

Denizbank’ta hiç banka hesabınız yoksa Denizbank hesap açma sayfamıza bakabilirsiniz.

Denizbank Vadeli Altın Hesabı Açma

Vadeli hesabın vadesiz hesaptan tek farkı size ekstra olarak faiz geliri sunmasıdır. Hem yatırım yapıp hem de faizden gelir elde etmiş olursunuz. Aynı zamanda yen bir kazanç demektir. Aynı şekilde altın cinsinden birikim yapmaya devam edebilirsiniz. Birçok vade seçeneği bulunmaktadır kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

1-3 ay olarak ay şeklinde belirleyebileceğiniz gibi 1 veya 400 gün arasında istediğiniz zaman dilimini tercih ederek “Kırk Vadeli Mevduat” hesabınızı oluşturabilirsiniz. Minimum 10 gram ile açıp 1 gram ve katları şeklinde birikim yapabilmenize olanak sağlar.

Mutlaka bakın: Altın hesabı için en iyi banka

Denizbank Altın Biriken Hesap

Gram, çeyrek, yarım altın veya tam altın olarak birikim yapabilirsiniz. Asgari 1 gram ile başlayabilirsiniz. Düzenli ödeme talimatınız doğrultusunda normal hesabınızdan altın biriken hesaba para aktarılır. Aktarım yapacağınız süreyi siz belirlersiniz. Her ay olabileceği gibi 3 ayda bir de olabilir.

Sizlere sunmuş olduğu avantajlı faiz oranları ile hemen kazanmaya başlayabilirsiniz. Vade süresi 5 yıldır. Her hesap açtığınız tarihin yıl dönümünde faiz tutarı hesabınıza yatar. Ödeme tutarınızı zaman içerinde değiştirebilme imkanına da sahipsiniz.

Ancak ödeme tutarınız başlangıçta belirlemiş olduğunuz minimum tutarın altına düşmemelidir. Artırma konusunda bir sınırlama yoktur. Bu seviyenin altına düşmemek için şöyle bir yöntem belirleyebilirsiniz. Öncelikle gelir analizinizi çok bir şekilde yapın. Birikim yapacağınız miktarı ayırdıktan sonra kalanı ihtiyaçlarınız için kullanın. İhtiyaçtan kalan ile birikim yapmak stratejik bir hata olarak görülür.

Ödemelerinizi bu strateji sayesinde zorlamadan yapmaya başladığınızı göreceksiniz. Düzenli ödeme yaptığınız günlerde ara ödemelerde yaparak gelirinizi daha da artırabilirsiniz. Ne kadar çok yatırım yaparsanız o kadar kazançlı olmuş olacaksınız. Sürecin sonunda hem faizden gelir kazanmış olursunuz hem de altın değer kazanacaktır.

Denizbank altın hesabı nasıl açılır şeklinde merak edilenlere bu sayfamızdan detaylıca cevap vermeye çalıştık. Daha detaylı bilgi için Denizbank resmi sitesini de inceleyebilirsiniz. Detaylar için buradaki bağlantıya tıklamanız yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu