ÇKS ile Kredi Veren Bankalar 2020

çks ile kredi veren bankalar

ÇKS ile kredi veren bankalar, faiz oranları ve başvuru yöntemlerini sayfamızdan bulabilirsiniz.  ÇKS, bütün çiftçileri bir araya toplayan bir sistem olarak tanımlanabilir. Bu sisteme katılan ve kayıt olan çiftçilere ise ÇKS belgesi verilir. Bankalardan kredi almak isteyen bütün çiftçiler, bu belge ile çiftçi olduklarını ispat edebiliyor. Bazı bankalar tarafından ÇKS ile çiftçilere kredi veriliyor. Bu bankalara giden çiftçiler, ÇKS belgelerini göstererek bazı kredilerinden yararlanabilir. Çiftçiler, bu belge ile üretimlerini arttırmak ve tarım alanında büyümek için bankalardan özel krediler alabiliyor. ÇKS belgesi ile verilen krediler genel olarak tarım alanında kullanılmak üzere sunulur.

ÇKS İle Çiftçilere Kredi Veren Bankalar Hangileri 2020

ÇKS belgesi ile her çiftçiye banka kredisi verilmese bile bu sektörde kredi imkanı sunan birçok banka olduğu söylenebilir. Denizbank bu bankalardan bir tanesi olarak çiftçilere kredi sunuyor. Aynı zamanda Vakıfbank ve Şekerbank da ÇKS ile kredi fırsatı sunuyor. ÇKS ile en fazla kredi imkanı sunan başka bir banka ise Ziraat Bankası’dır. Bunun yanı sıra Halkbank, Yapı Kredi, QNB gibi bankalar da ÇKS ile kredi veriyor. Bu bankaların sunmuş olduğu kredi türleri birbirinden farklı olabilir. Aynı zamanda ÇKS ile çiftçiye verilen kredilerin hem miktarı hem de vade süreleri değişkenlik gösterebilir. ÇKS ile kredi veren bankalar, çiftçilere çeşitli kredileri sunar ve avantajlı tekliflerden yararlanma olanağı verir.

Denizbank

Her açıdan çiftçilerin en büyük destekçisi olma özelliğini kazanmış olan Denizbank, tarım kredileri sayesinde yine çiftçilerimizin yüzünü güldürmeyi başarmaktadır. Sağladığı kredi seçeneklerinden bazıları şunlardır;

 • Tarımsal işletme kredileri
 • Tarımsal yatırım kredileri
 • Projeli yatırım kredileri
 • TMO makbuz senedine dayalı krediler
 • Elektronik ürün senedi karşılığında kredi
 • Genç çiftçi kredisi
 • Benim bahçem benim tarlam kredisi

Diğer işletme başvurularında farklı istenilen evrakları banka ile yapacağınız görüşmelerde öğrenebilirsiniz.

Şekerbank

 • tarla büyütme kredisi
 • tarım ekipmanları kredisi
 • tarımsal eko kredi
 • kırsal kalkınmaya destek kredisi

Vakıfbank

Vakıfbank çiftçiler için kendi bünyesinde çok çeşitli hizmetler vermektedir, kredi çeşitlerinden bazıları şunlarıdır;

 • İşletme kredileri
 • Yatırım kredileri
 • Proje kredileri
 • Ve tarım içerikli kartlar

Çiftçilere tam destek kampanya çeşitlerinden faydalanarak geri ödemeleri seçebilirsiniz, gübre, yem ve tohum gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz veya kartlarınızı kullanarak arazi araçlarınıza ya da traktörlerinize ileri tarihli ödemeli mazot alımını sağlayabilirsiniz.

T.C. Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi

Devlet bankası olan Ziraat bankası ÇKS ile kredi veren bankalar arasındadır, tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren şahıs şirketleri, çiftçiler ya da tüzel kişilere uygun koşullarda uzun vadeli veya hasat tarihlerinde ödemeli şartları ile her daim arkalarında durmuştur.

Tarım arazilerinden yetiştirilecek ürünlere, traktör temininden besleyeceğiniz hayvanlara kadar pek çok aklınıza gelebilecek çiftçilik faaliyetlerinde bulunmanız için gereken bütün desteğiniz devlet garantisi altında sağlanmaktadır.

Ziraat bankası çiftçi kredilerini incelediğimiz yazı için tıklayın.

QNB Finansbank

Yenilenen yüzü ve her daim yenilikçi anlayışı ile Finansbank’ta çiftçi destekçi bankalarının arasında yer almaktadır, seracılık, organik tarım ve sürekli tarım yapan çiftçilik faaliyetlerinde kullanıcılarına büyük fırsatlar sağlamaktadır.

Değişik kredi oranları ile toplu para desteklerinin yanı sıra mevduatlı hesapları ile anlık ya da dönemlik ihtiyaçlarınızda da tercih edebileceğiniz bir bankadır. Ayrıca çiftçilik konularındaki yatırım amaçlı fikirlerinizde veya değişik koşullara ihtiyaç duyulan projeleriniz içinde ülkenin neresinde olursanız olun gidebileceğiniz bir Finansbank şubesi bulunmaktadır.

Yapı Kredi Bankası

Çiftçilik faaliyetlerine sıfırdan başlamayı düşünenler ya da ekipmanlarını yenilemek isteyenler için önemli ve kolay fırsatlar sunan Yapı Kredi bankası da ÇKS ile kredi veren bankalar arasında yer alır.

Sağladığı kredi ürünlerinde 60 aya kadar varan vade seçenekleri ile çiftçilerin yüzünü güldürmektedir, yavan besiciliği konusunda ki makine ve teçhizatınızın belirli aralıklarla değişmesi gereken durumları vardır. Sizde zor durumda kalmamak adına Yapı kredi bankasının size sağladığı rahatlatıcı olanaklar ile tanışabilirsiniz.

Halkbank

Geri ödemelerinizi hasat zamanlarınıza göre ayarlayabileceğiniz kredi çeşitleri ile Halkbank’ta üretici çiftçilerimizin yanındadır. Ödemelerinizi kendiniz ayarlayabilmeniz kredi alımlarında oldukça önemlidir, çoğu çiftçi sadece bu işle ilgilendikleri için hasat zamanları haricinde ellerine pek ödeme geçmez bu bakımdan da aylık ödemelerini ödeyemeyebilirler. İşte Halkbank’ta çiftçilerimizin bu durumlarını düşünerek hasat zamanı ödeme vadeleri ile çiftçilerimize desteğini sürdürmektedir.

ÇKS Belgesi İle Kesin Olarak Kredi Alınabilir Mi?

Bankalar tarafından ÇKS belgesi olan çiftçilere kredi konusunda bazı imkanlar sağlanır. Ancak bu belgeye sahip olan herkesin de kesin olarak kredi alması mümkün değildir. ÇKS belgesine sahip olan çiftçiler, banka tarafından aranan şartları yerine getirmiyor ise yine de kredi alması gibi bir durum söz konusu değildir. Bu kredilerde de diğer bütün kredi türlerinde olduğu gibi kredi puanı, geri ödeme gibi birtakım koşullara dikkat edilir. ÇKS ile kredi veren bankalar çiftçinin durumuna göre farklı miktarda kredi imkanı sunabilir. Aynı zamanda bu belge ile alınabilecek kredi türüne göre de bankaların faiz oranları ve vadesi değişir.

Yorum Yapın

1 Yorum Yapılmış
 1. çiftçi kazım 27 Ağustos 2019