Çks ile Kredi Veren Bankalar 2018

Çks ile Kredi Veren Bankalar

Öncelikli olarak ÇKS kısaltmasının genel açılımı ve tamından bahsedelim, açılımı çiftçi kayıt sistemi olan sistem çiftçilik ile uğraşan kişilerin gerekli belgeleri Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na teslim etmeleri ile kayıtlarının oluşturulduğu bir sistemdir. Kısacası çiftçiler için özellikle bankacılık işlemlerinde geçerli olan resmi kayıt evraklarıdır, günümüz şartlarında zor durumlarla karşılaşarak tarım ürünleri yetiştiriciliği yapan çiftçilerimiz bazen olumsuz hava şartları bazen de hasadın kötü gitmesi ile zor durumlarda kalabilmektedir.

Çeşitli ihtiyaçlarını finanse etmek adına bankalardan kredi kullanmak durumunda kalabilirler, özellikle hem ekicilik hem de hayvan besiciliği yapan çiftçilerin çoğu zaman maddi bakımdan sıkışları meydana gelir. Hem ekinler hem de hayvanların ihtiyaçları enflasyona göre bazen pahalılaşabiliyor, bu durumda da beklenilen bütçe yetersiz kalıyor işte tamda bu sıra da ÇKS ile kredi veren bankalar çiftçilerin imdatlarına yetişiyor.

Çiftçi Kredisi Veren Bankalar İçin Tıklayınız.

Denizbank

Her açıdan çiftçilerin en büyük destekçisi olma özelliğini kazanmış olan Denizbank, çeşitli kredi imkânları sayesinde yine çiftçilerimizin yüzünü güldürmeyi başarmaktadır. Sağladığı kredi seçeneklerinden bazıları şunlardır;

 • Tarımsal işletme kredileri
 • Tarımsal yatırım kredileri
 • Projeli yatırım kredileri
 • TMO makbuz senedine dayalı krediler
 • Elektronik ürün senedi karşılığında kredi
 • Genç çiftçi kredisi
 • Benim bahçem benim tarlam kredisi

gibi daha sınıflandırabilmek mümkündür, banka şubesine gittiğiniz takdirde ihtiyacınızı belirterek finans uzmanınız ile birlikte size ya da işletmenize en uygun krediyi belirleyerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru yapabilmek için gerçek kişilerden;

 1. çiftçilik belgesi
 2. nüfus cüzdan fotokopisi
 3. ikametgâh
 4. imza beyannamesi
 5. tapu fotokopisi
 6. icar sözleşmesi (var ise taşıt veya traktör ruhsat fotokopisi )

Diğer işletme başvurularında farklı istenilen evrakları banka ile yapacağınız görüşmelerde öğrenebilirsiniz.

Şekerbank

ÇKS ile kredi veren Bankalar sıralamasında ikinci sırayı yine çitçi dostu Şekerbank almaktadır, farklı koşullara bağlı olarak kullanıcılara iyi derecede imkânlar sağlayan kredi çeşitleri;

 • tarla büyütme kredisi
 • tarım ekipmanları kredisi
 • tarımsal eko kredi
 •  kırsal kalkınmaya destek kredisi

Görüldüğü üzere farklı ihtiyaçlara farklı koşullarda kredi imkânları sağlanmaktadır. Eğer çiftçi olarak maddi desteğe ihtiyacınız var ise öncelikle kendi bünyenizde size ne kadar bir bütçe gerektiğine karar vermeniz gerekmektedir, sonrasında güvendiğiniz bankalardaki finans uzmanları sayesinde uygun paketleri seçebilirsiniz. Ancak şunu kesinlikle unutmamalısınız ki bütün kredili bankacılık işlemlerinizde muhakkak ÇKS belgeniz yanınızda olmalıdır.

Vakıfbank

Vakıfbank çiftçiler için kendi bünyesinde çok çeşitli hizmetler vermektedir, kredi çeşitlerinden bazıları şunlarıdır;

 • İşletme kredileri
 • Yatırım kredileri
 • Proje kredileri
 • Ve tarım içerikli kartlar

Çiftçilere tam destek kampanya çeşitlerinden faydalanarak geri ödemeleri seçebilirsiniz, gübre, yem ve tohum gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz veya kartlarınızı kullanarak arazi araçlarınıza ya da traktörlerinize ileri tarihli ödemeli mazot alımını sağlayabilirsiniz.

Siz sadece ÇKS belgenizi alıp banka şubesine gidin ve taleplerinizi bildirin sizin için en uygun ve doğru koşulları seçebilirsiniz. Üstelik sadece tarımsal ürün yetiştiriciliğinde değil de besi hayvanı yetiştiriciliği konusunda da üreticiye oldukça büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

T.C. Ziraat Bankası

Devlet bankası olan Ziraat bankası ÇKS ile kredi veren bankalar arasındadır, tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren şahıs şirketleri, çiftçiler ya da tüzel kişilere uygun koşullarda uzun vadeli veya hasat tarihlerinde ödemeli şartları ile her daim arkalarında durmuştur.

Tarım arazilerinden yetiştirilecek ürünlere, traktör temininden besleyeceğiniz hayvanlara kadar pek çok aklınıza gelebilecek çiftçilik faaliyetlerinde bulunmanız için gereken bütün desteğiniz devlet garantisi altında sağlanmaktadır.

QNB Finansbank

Yenilenen yüzü ve her daim yenilikçi anlayışı ile Finansbank’ta çiftçi destekçi bankalarının arasında yer almaktadır, seracılık, organik tarım ve sürekli tarım yapan çiftçilik faaliyetlerinde kullanıcılarına büyük fırsatlar sağlamaktadır.

Değişik kredi oranları ile toplu para desteklerinin yanı sıra mevduatlı hesapları ile anlık ya da dönemlik ihtiyaçlarınızda da tercih edebileceğiniz bir bankadır. Ayrıca çiftçilik konularındaki yatırım amaçlı fikirlerinizde veya değişik koşullara ihtiyaç duyulan projeleriniz içinde ülkenin neresinde olursanız olun gidebileceğiniz bir Finansbank şubesi bulunmaktadır.

Yapı Kredi Bankası

Çiftçilik faaliyetlerine sıfırdan başlamayı düşünenler ya da ekipmanlarını yenilemek isteyenler için önemli ve kolay fırsatlar sunan Yapı Kredi bankası da ÇKS ile kredi veren bankalar arasında yer alır.

Sağladığı kredi ürünlerinde 60 aya kadar varan vade imkânları ile çiftçilerin yüzünü güldürmektedir, yavan besiciliği konusunda ki makine ve teçhizatınızın belirli aralıklarla değişmesi gereken durumları vardır. Sizde zor durumda kalmamak adına Yapı kredi bankasının size sağladığı rahatlatıcı olanaklar ile tanışabilirsiniz.

Halkbank

Geri ödemelerinizi hasat zamanlarınıza göre ayarlayabileceğiniz kredi çeşitleri ile Halkbank’ta üretici çiftçilerimizin yanındadır. Ödemelerinizi kendiniz ayarlayabilmeniz kredi alımlarında oldukça önemlidir, çoğu çiftçi sadece bu işle ilgilendikleri için hasat zamanları haricinde ellerine pek ödeme geçmez bu bakımdan da aylık ödemelerini ödeyemeyebilirler. İşte Halkbank’ta çiftçilerimizin bu durumlarını düşünerek hasat zamanı ödeme vadeleri ile çiftçilerimize desteğini sürdürmektedir.

En Kolay Kredi Veren Bankalar İçin Tıklayınız.

Bir Cevap Yazın