Citibank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

citibank kredi başvurusu

Citibank kredi başvurusu SMS ve İnternet yolu ile kolayca yapılabiliyor. Öncelikle başvuru öncesi bankanın kredileri ile alakalı bilgi edinmek en mantıklısı olacaktır. Buna göre Citibank kredi faiz oranları, kredi hesaplaması ve kredi başvurusunun nasıl yapılacağına dair bilgiler ve Citibank kredi başvuru sonucu öğrenme ile alakalı bilgileri de yazımızda bulabilirsiniz.

Gündelik işlemler adına pek fazla kullanılmayan fakat bilinmemesine rağmen; Türkiye’deki en düşük faiz oranlarını ve dosya masraflarını sunan bankalardan olan Citibank, aynı zamanda kolay kredi veren banka olarak da biliniyor. Kolay bir şekilde kredi başvurusu kabul eden Citibank, belgeleri adresinize kadar gönderebiliyor. Citibank, her şeyden önce müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğu için müşterilerine kaliteli hizmetler sunuyor.

Citibank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Citibank kredi başvuruları için izleyebileceğiniz farklı yollar bulunuyor. SMS, İnternet üzerinden veya şubeye giderek kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Ayrıca hafta içi her gün, mesai saatleri içerisinde arayabileceğiniz Citibank, sizlere yol gösterecek ve krediler hakkında edinmeniz gereken tüm bilgileri sunacaktır. Citibank kredi başvurusu için izlenebilecek yolllar şunlardır:

Citibank SMS İle Kredi Başvurusu

Kredi başvurusunu SMS ile yapmanız için yapılması gereken adım cep telefonunuz aracılığıyla kısa mesaj bölümüne giriş yapıp E yazılarak 2484’e SMS göndermek olacaktır. Ardından Citibank sizinle iletişime geçip bütün belgeleri adresinize kadar yollayacaktır. Kredi kartı başvurusu 1 günde onaylanabilmesi için eksiksiz evrakla başvuru yapmalısınız. Saat 16:30’dan sonra yapılan başvurular 1 sonraki iş günü gelmiş gibi değerlendirilecektir. Kampanya dönemlerinde bu süre 1 günü aşabilir.

Citibank Şubelerinden Kredi Başvurusu

Citibank aracılığıyla kredi çekimi yapmak için telefon ve internet kullanılarak kredi başvurusunda bulunulabilir. Bunun dışında Citibank’da da çeşitli yollarla kredi başvuruları yapılabiliyor. Direkt Citibank’ın şubesine giderek de müşteri temsilcileriyle görüşme yaparak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Şubeye giderken götürmeniz gereken evraklar şu şekildedir:

  • Nüfus cüzdan fotokopisi,
  • Son maaş bordronuz yanınızda bulundurmanız gereken evraklardandır.
  • Başvuru Sözleşmesi bankadan temin edilir.

Citibank herhangi bir şubesinde Bireysel Müşteri Temsilcisi ile detaylı bir şekilde görüşme yapılarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Citibank İnternet Adresinden Kredi Başvurusu

  • Hemen https://www.citibank.com.tr‘yi ziyaret ederek İnternet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.
  • İnternet üzerinden açılan Citibank kredileri için faiz oranları büyük miktarlarda düşürülmektedir. Bir nevi; online başvuruların, diğer başvuru türlerine nazaran indirimli faiz oranları ile karşınıza çıkacağını da özellikle belirtmek gerekir.

Citibank’a Telefon İle Yapılan Kredi Başvurusu

Telefon ile kredi başvurusu bul yapılabilmesi için Citibank’ın 0216 524 74 75 numaralı kredi hattını aramanız gerekir. Hafta içi her gün çalışma saatleri içinde arama yapılabilir. Citibank, temiz bir sicile sahip müşteri adayı iseniz size 1 gün içinde kredi fırsatı sunuyor. Kredi için telefonda ön onay alınıp şubeye gitmeli ya da belgelerin adresinize iletilmesini istemelisiniz. İşlemler tamamlandıktan sonra kredi 1 iş günü içinde hesabınıza aktarılacaktır.

Citibank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

citibank kredi başvuru sonucu öğrenme

Citibank kredi başvuru sonucunuzu öğrenmek için müşteri hizmetlerini arayarak, sms veya şubelerden öğrenebilirsiniz. Citibank’ta kredi başvurunuzu sms ile yapabileceğiniz gibi kredi başvuru sonucunuzu da yine sms ile öğrenme avantajına sahipsiniz. Bundan dolayı ekstra hiçbir çaba sarf etmeden telefonunuzdan sms ile başvuru yapıp sonucunuzu da öğrenebilirsiniz. Yani Citibank kredi başvuru sonucunu öğrenmenin en yaygın yolu başvuru yaptıktan sonra telefonunuza gelecek sms bilgilendirmesidir.

Citibank genel olarak müşterilerini bekletmeden kredi başvuru sonucunu aynı gün içerisinde bildirmektedir. Birçok yolla kredi başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Size herhangi bir bilgilendirme mesajı gelmediyse müşteri hizmetlerini 444 05 00 numarasını arayarak sonucunuzu öğrenmeniz mümkün olacaktır. Citibank kredi başvuru sonucu öğrenme için en çok tercih edilen yollardan birisi telefon ile yapılan görüşmelerdir.

Citibank’a yapmış olduğunuz kredi başvuru sonucu için aynı zamanda en yakın şubeden de sonucunuzu öğrenmeniz mümkündür. Şubelerde sizlere bu konuda en doğru bilgiler verilecektir. Başvuru sonucunuzun olumlu veya olumsuz olduğunu şubelerden de öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu