Çiftçi Kredisi Veren Bankalar 2019

Tarım kredileri direkt olarak bankalar aracılığı ile çiftçilere ulaştırılıyor. Peki, hangi bankalar çiftçi kredisi veriyor? Çiftçi kredisi veren bankalar aracılığı ile yıl içinde ihtiyacınız olan nakit parayı, yürütmüş olduğunuz çiftçilik hizmeti için alabilirsiniz. Sizin için en uygun şartlarda hizmet veren bankayı tercih etmeniz en doğrusu olacaktır.

Çiftçi Kredisi Nedir?

Tarımsal faaliyetleri ve çiftçileri desteklemek amacıyla verilen krediler çiftçi kredisi olarak adlandırılmaktadır. Genel olarak tarımsal faaliyetlerde hasat zamanı para kazanılmaktadır. Ancak bu aşamaya gelinebilmesi için nakit paraya ihtiyaç duyulmaktadır. Nakit para tarım için sermaye niteliğinde kullanılmaktadır. Tarım için gerekli tohum ihtiyaçları ve araç gereç ihtiyaçları için çiftçi kredisi gereklidir. Bu kredi ile birlikte çiftçiler hasat zamanına kadar kolayca ihtiyaçlarını karşılayacaktır.

İlgili yazı: Çks ile kredi veren bankalar

Tarım Kredisi Veren Bankalar

Çiftçilere özel sunulan kredi imkanları arasında tarım kredisi var. Bu kredi seçeneği için anlaşmak istediğiniz banka hangisi ise direkt olarak sunduğu faiz oranlarına göre seçim yapmanız önerilir. Direkt olarak işlem yaparak, almak istediğiniz kredi için gerekeni yapabilirsiniz.

  • Halkbank Tarım Kredileri: Tarım kredileri dendiği anda ilk akla gelenler arasında Halkbank yer alıyor. Bankanın çiftçiler için sunmuş olduğu çok sayıda imkan var. Nakit ihtiyacınızın karşılanması için gerek duyduğunuz krediyi almak, başvurunun gerçekleşmesi ile olacak. Sunulan şartlar resmi internet sitelerinde detaylı şeklide verilmiştir. Başvurunuzu yaparak sonucu bekleyebilirsiniz.
  • Türkiye Ekonomi Bankası: Ekonomi bankası da aynı şekilde tarım kredilerini çiftçiler için çeşitlendirmiştir. Onların alacağı kredinin imkanları değerlendirilip, en iyi, şekilde müşterilerin memnuniyetinin sağlanması adına güncellenmiştir. Almak istediğiniz kredi olması durumunda direkt olarak başvurunuzu yapabilirsiniz.
  • Vakıfbank: Vakıfbank da tarım kredisi veren bankalar arasında ki yerini koruyor. Direkt olarak başvurunuzu gerçekleştirmek adına Vakıfbank internet sitesi üzerinden tarım kredileri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sizin için sunulan her kredi için şartları sağlamanız, ardından bankanın sizin krediyi almanız için onay vermesi gerektiğini unutmayın. Bu koşulların sağlanması durumunda direkt olarak talep ettiğiniz kredinin sizin için onaylanması söz konusu olacaktır.

Tarım Kredisi Faiz Oranları

Aldığınız kredi için faiz oranları neler? Bankalar sizin sunmuş olduğunuz vade sayısına göre almak istediğiniz kredi tutarına göre değişik faiz oranları uyguluyor. Son dönemde diğer dönemlere göre düşen faiz oranları sayesinde, pek çok kişinin tarım kredisi almayı tercih ettiğini söyleyebiliriz. Bunun için tarım kredisi başvurusu yapabilir, sizin için avantajlı olan kredinin alınmasını sağlayabilirsiniz. Kredi başvurunuzu yaparak, direkt olarak başvuru üzerinden kredi almayı denemeniz mümkün.

Çiftçi Kredisini Hangi Bankalar Vermektedir

Çiftçi kredisi almak için ilk olarak detaylı araştırma yapmak gerekir. Çünkü çiftçileri destelemek amacıyla birçok banka kredi vermektedir. Ancak çiftçi kredisi veren bankalar farklı faiz oranları üzerinden kredi vermektedir. Kredi faiz oranları konusunda oldukça iyi olan bankalar bulunmaktadır. Aynı zamanda da ödeme kolaylığı sunan bankaları araştırmak gerekir. Çünkü bankalar çoğu zaman çiftçilere hasat zamanında ödeme imkanı sağlamaktadır. Bu durum çiftçilerin ödeme konusunda sıkıntı yaşamamaları için oldukça önemlidir. Çiftçiler bu kredi ile birlikte hasat zamanına rahatlıkla ulaşacaktır.

Kredibilgisi.net olarak Çiftçi kredisi veren bankaların listesini aşağıda sizler için hazırladık. Size uygun en iyi krediyi bankalar arası incelemeler yaparak alabilirsiniz.

Tarım Kredisi Veren Bankalar Listesi

Denizbank Tarımsal Yatırım Krediler

Halkbank Tarım Destek Paketi

Ziraat Bankası Tarım Kredisi

QNB Finansbank Tarım ve Çiftçi Kredileri

TEB Tarım Kredileri

Vakıfbank Tarım Bankacılığı

Yorum Yapın

1 Yorum Yapılmış
  1. unal sahin 16 Kasım 2016