Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2017


Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2017

borc-kapatma-kredisi-veren-bankalar

Bir çok insan biriken büyük borçlardan dolayı yeni bir kredi başvurusu yapıp borcu bu krediyle kapatmayı ya da borçları tek bir yere bağlamayı tercih etmektedir. Kredibilgisi.net olarak Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar konusunu geniş bir şekilde açıklıyoruz.

Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Kredi kartları hem hayatımız boyunca destek olabilecek banka kartları, hem de doğru kullanılmadığı takdirde başımızın en büyük dertleri olabilirler zaman içinde.

Kredi kartı kullanımının ve kredi alımlarının artması beraberinde ödenemeyen borç yükünü de getirmiştir. Bu da kredi kartı ya da kredi borcu kapatma kredilerini gündeme getiren bir durum olmuştur. Borç kapatma kredisi adı verilen bu kredi türünün tek verilme sebebi kredi kartı, araç kredisi gibi ödenemeyen kredi borçlarının kapatılmasıdır.

Bütün bankaların vermediği bu tür kredilerin amacı, birden fazla bankaya olan borcun tek bir adreste toplanmasını sağlamaktır.

Borç Kapatma Kredisi Faiz Oranları

Tüketici kredisi kapsamında verilen borç kapatma kredilerinde faiz oranları, normal tüketici kredilerinden genellikle daha yüksek oranlarda verilmektedir. Gerekli koşulları sağlayan borçlular, tam olarak hangi kredi ve kredi kartlarının kapatılacağı bilgisini verdikten sonra bankanın faiz oranına göre değerlendirme yapılmaktadır.

Faiz oranları % 1,15’ten başlayarak % 1,58’e kadar farklı oranlarda uygulanmaktadır. Bankaların kendi inisiyatiflerinde bulunan borç kapatma kredisi faiz oranları, banka değerlendirmelerine göre değişebilmektedir.

Borç kapatma kredisi, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve kredi kartı ürünlerinin kapatılması için kullanılabilir. Ancak konut kredisi borç kapatma kredisi ile kapatılamıyor. Bu kredi tipi kullanılarak yapılan ödemelerde EFT ücretsiz olarak yapılmaktadır. Kredi kartı kapatmalarda ödeme direk kredi kartı numarasına yapılır. Diğer kredi kapatmalarında ise her borç transferi için müşterinin kapatılacak borcun olduğu bankaya gidip kapatma işlemini tamamlaması gerekmektedir.

Bilgi: Kredi Kartı Borcu Zaman Avukatlık Olur?

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Bu tür krediler her banka tarafından kullandırılmamaktadır. Borç kapatma kredisi veren bankalar, Finansbank, Şekerbank, Vakıfbank, Akbank, BurganBank ve Odeabank’tır.

Finansbank, % 1,37 faiz oranları ile 36 ay vade ile kullandırdığı kredide, kredi kartı, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi borçlarının kapatmasını gerçekleştirmektedir. Finansbank Kredi Başvurusu için buraya tıklayınız.

Şekerbankt’ta maksimum kredi tutarı 100.000 TL. olarak bir üst limit belirlenmiştir. Faiz oranı %1,403 olarak uygulanıyor ve maksimum 36 ay vade kullanılabiliyor. Ancak 36 ay vadede 500 TL kredi tahsis ücreti kesiliyor. Şekerbank Kredi Başvurusu için buraya tıklayınız

Vakıfbank kredi vadesini 18 ay olarak uyguluyor. En fazla 20.000 TL kullandırıyor. Vakıfbank Kredi Başvurusu için buraya tıklayınız.

2 Yorum
  1. 22 Ocak 2017
  2. 10 Eylül 2016

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir