Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2018

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2018

Bir çok insan biriken büyük borçlardan dolayı yeni bir kredi başvurusu yapıp borcu bu krediyle kapatmayı ya da borçları tek bir yere bağlamayı tercih etmektedir. Kredibilgisi.net olarak borç kapatma kredisi veren bankalar konusunu geniş bir şekilde açıklıyoruz.

Günümüzde maalesef tüketiciler bankalara borçlu olarak yaşıyor ve borç kapatma kredisi veren bankalar aracılığıyla borcu borçla kapatıyorlar. Böylece borçlarını biraz ertelemiş olsalar da borçlarını ödemedikleri takdirde meblağ büyüyerek devam ediyor. Borcunuz çığ gibi çoğalmadan, icralık olmadan en uygun kredi ile bu borcunuzu kapatıp, borç kapattığınız kredinizi de zamanında ödeyerek tüm borçlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Kredi ile borç kapatmak içinse çok geç kalmamalısınız. Aksi takdirde kredi notunuz yetmezse ya da avukatlık olmuşsanız bu treni de kaçırabilirsiniz. Bu nedenle bir an önce borç kapatma kredisi veren bankalar ile görüşerek borçlarınızı yapılandırmalısınız.

KİMLER BORÇ KAPATMA KREDİSİ ALABİLİR

Öncelikle borç kapatma kredisinden bahsedecek olursak, birden fazla bankaya parça parça borcu olan kişilerin tüm bu borçlarını tek bir bankadan çektikleri uygun faizli krediyle kapatmasıdır. Borçları kapatmak için çekilen bu kredi de borç kapatma kredisi olarak adlandırılır.

Yani bu krediden yararlanmak için bankaları kullanmış ve bu bankalara borçlanmış olmak gerekiyor. Kredi kartı borcu, kredi borcu ya da kredili mevduat hesabı olan kişiler bu krediden yararlanabilir. Bu nitelikteki müşteriler bankalara başvuru yaparak borç transfer kredisi talep edebiliyor. Ancak bunun için müşterilerin kredi notlarının yeterli olması aranıyor. Yasal takip başlatılmamış olması da diğer bir kriter. Çekilen bu krediyi ödeyebilecek tutarda düzenli geliriniz olması da bankanın aradığı bir başka kriter.

Ne Kadar Borç Kapatma Kredisi Veriliyor?

Borç kapatma kredisi veren bankalar kredi başvurusu esnasında sizin borçlarınızı yaklaşık rakamlarla belirtmenizi istiyor. Hangi bankaya ortalama kaç TL tutarında borcunuz olduğunu önceden öğrenerek başvuru yapmanızda fayda var. Böylece tüm borcunuzu kapatmak için gerekli olan tutarı talep edebilirsiniz. Bankalar bu konunda 100.000 TL’ye kadar kredi verebilmektedir.

Banka tarafından kredi uygun görülür ve size kredi verilirse direkt olarak kredi tutarı size yatırılmayacaktır. Kredi çekme amacınıza uygun olarak ilk olarak banka tarafından diğer bankalara olan mevcut borçlarınız kapatılacaktır. Bu işlem ise diğer bankalara borcunuz tutarında EFT ile gerçekleşir. Eğer çektiğiniz kredi, borcunuzu kapatmaya yetmezse bankanızdan ek kredi talep etmeniz mümkün. Bu ek kredi de yine banka tarafından değerlendirilecek ve kabul edilirse yine aynı şekilde borçlarınız ödenecektir.

Bankadan çektiğiniz borç kapatma kredisi, tüm borçlarınızı kapatmaya yetmişse ve fazla para da kalmışsa bu para bankanız tarafından hesabınıza nakit olarak aktarılacaktır. Böylece varsa kayıt dışı borçlarınız onları da kapatmanız da mümkün olacaktır.

Borç Kapatma Kredisi İçin İstenen Belgeler

Borç kapatma kredisi alabilmek için bankaların istediği belli başlı belgeler bulunmaktadır. Bu belgelere göz atacak olursak; Yerleşim yeri ( ikametgah ) belgesi, borcunuzu gösterebileceğiniz bir doküman ve eğer mevcutsa borcunuzu ibraz edeceğiniz belge. Ayrıca tüm sektörlerde çalışanlar için mutlaka maaş bordrosu, emekliler için emekli maaş dokümanı, iş yeri sahipleri için ise vergi levhası, gelir belgesi, oda kayıt dokümanları gerekli belgeler arasında yer almaktadır.

Borç Kapatma Kredisi İçin İlk Seçenek Kendi Bankanız Olsun

Bankalara olan mevcut borçları kapatmak için kredi kullanılacağı için banka tercihi ilk olarak borçlu olduğunuz bankalardan yana yapılmalıdır. Çünkü bu durumda borcunuz yapılandırılabileceği gibi kredi kullanırken de daha ılımlı şartlara muhatap olursunuz. Çünkü siz o bankanın mevcut müşterisisiniz ve banka müşteri kaybetmek istemeyecektir. Borcunu ödeyen değil, ödemeyen müşteriler bankaları daha zengin etmektedir.

Eğer ki kendi bankanızın sunduğu koşullar size uymazsa ya da diğer bir bankada avantajlı kampanyalar varsa o zaman diğer bankalara yönelebilirsiniz. Aşağıda sizler için hazırladığımız borç kapatma kredisi veren bankaları inceleyebilirsiniz.

Hangi Bankalar Borç Kapatma Kredisi Verir

Ülkemizdeki hemen her banka borç kapatma kredisi vermektedir. Şekerbank, Akbank, Ziraat Bankası, VakıfBank, TEB, QNB Finansbank, Garanti Bankası, ING Bank, DenizBank, Yapı Kredi Bankası gibi kamu ve özel bankaları borç kapatma kredisi veren bankalar içinde yer alır. Hangi bankalar vermiyor derseniz faizsiz bankacılık prensibini benimsemiş olan Kuveyt Türk, Al Baraka Türk ya da Türkiye Finans gibi bankalar ise bu krediyi vermemektedir. Bu bankalar olan borçlarınız için diğer bankalardan kredi kullanabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankaları Buradan İnceleyebilirsiniz

Yukarıda belirttiğimiz gibi her banka borç kapatma kredisi vermiyor. Aşağıda Borç kapatma kredisi veren bankalar arasından Şekerbank, QNB Finansbank, Ziraat Bankası, Akbank, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, VakıfBank ve DenizBank’ı inceleyeceğiz.

Şekerbank Borç Kapatma Kredisi

3 ay ile 48 arasında seçebileceğiniz vade seçenekleri ile %1.60’dan başlayan faiz oranları ile Şekerbank borç transferi kredisini değerlendirebilirsiniz. Maksimum kredi tutarı 100.000 TL olan Şekerbank’ı seçenekleriniz arasına alabilirsiniz. Şekerbank kredilerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

QNB Finansbank Borç Kapatma Kredisi

QNB Finansbank’da 48 aya kadar vade seçenekleri ve %1.30 faiz oranı ile borç kapatma kredisi alabilirsiniz. QNB Finansbank esnek ödemek seçenekleri ile müşterilerine kolaylık da sağlamaktadır. QNB Finansbank kredilerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi

Diğer bankalarda olduğu gibi Ziraat Bankası da 48 aya varan vade seçenekleri ve %1.27 faiz oranı ile borç kapatma kredisi sağlamaktadır. Ziraat Bankası kredilerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Akbank Borç Kapatma Kredisi

3-48 ay arasında vade seçeneği ve %1.45 faiz oranları ile Akbank borç kapatma kredisi vermektedir. Akbank borç kapatma kredilerini seçenekleriniz arasına alabilirsiniz. Akbank kredilerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Garanti Bankası Borç Kapatma Kredisi

Garanti Bankası borç kapatma kredisi olarak diğer bankalara oranla biraz daha fazla faiz oranları sunmaktadır. 48 aya kadar vade seçeneği ve %1.69 faiz oranları ile borç kapatma kredisi tahsis etmektedir. Garanti Bankası kredilerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Borç Kapatma Kredisi

Uygun faiz oranları ve esnek ödeme seçenekleri ile Türkiye İş Bankası borç kapatma kredisi sunmaktadır. 48 aya kadar vade seçenekleri ve %1.27 faiz oranları ile borç kapatma kredisi veren Türkiye İş Bankası kredileri için buraya tıklayabilirsiniz.

VakıfBank Borç Kapatma Kredisi

İncelediğimiz bankalar arasında en uygun faiz oranına sahip olan VakıfBank %1.24 faiz oranı sunmaktadır. VakıfBank borç kapatma kredilerini mutlaka seçenekleriniz arasına almanızı tavsiye ederiz. VakıfBank kredileri için buraya tıklayabilirsiniz.

DenizBank Borç Kapatma Kredisi

12-48 ay arasında vade seçenekleri ve %1.23 gibi en uygun faiz oranlarından birine sahip olan DenizBank borç kapatma kredisi veriyor. DenizBank borç kapatma kredilerini de mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ederiz. DenizBank kredileri için buraya tıklayabilirsiniz.

5 Yorum Yapılmış “Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2018”
  1. Kredi lazım
  2. yıldız
  3. Kaan
  4. İso Can
  5. Murat Tas

Bir Cevap Yazın