Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç kapatma kredisi veya borç transferi kredisi, tüketicilerin borçlarını tek bankanın kredisi altında toplanmasını ve borçların yapılandırılarak eşit bir şekilde ödenmesini sağlayan bir ihtiyaç kredisi türüdür. Çeşitli bankalara dağılmış kredi kartı, kredi, eksi hesap bakiyeleriniz var ve bu durum size hem ödeme güçlüğü hem faiz yükü hem de sorun yaratıyorsa, bunun çözümü borç kapatma kredisi kullanmaktır. Bazı bankaların yılın yalnızca belirli dönemlerinde yaptığı kampanyalar ile borç kapatma kredisi vermesi söz konusu iken, bazı bankalar ise bu kredi türünü yılın her zamanında kullandırabiliyorlar.

Güncel Olarak Borç Kapatma Kredisi Kullandıran Bankalar

Yukarıdaki tabloda gösterilen borç kapatma kredisi veren bankaların detayları aşağıda açıklanmıştır. Şekerbank, Burganbank, Denizbank, QNB Finansbank ve Halkbank borç kapatma kredileri şu şekilde;

  • Şekerank
  • Burganbank
  • Denizbank
  • Qnb Finansbank
  • Halkbank

Şekerbank Borç Transferi Kredisi

3 ay ile 60 ay arasında seçebileceğiniz vade seçenekleri ve %2,29 faiz oranı ile Şekerbank borç transferi kredisini değerlendirebilirsiniz. Maksimum kredi tutarı 100.000 TL olan Şekerbank’ı seçenekleriniz arasına alabilirsiniz.

DenizBank Borç Kapatma Kredisi

12-60 ay arasında vade seçenekleri ve %1.49 gibi uygun faiz oranlarından birine sahip olan DenizBank borç kapatma kredisi veriyor. DenizBank borç kapatma kredilerini de mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

QNB Finansbank Borç Kapatma Kredisi

QNB Finansbank’da 60 aya kadar vade seçenekleri ve %1.49’dan başlayan faiz oranları ile borç kapatma kredisi alabilirsiniz. QNB Finansbank esnek ödemek seçenekleri ile müşterilerine kolaylık da sağlamaktadır.

Halkbank Dost İhtiyaç Kredisi

Diğer bankalarda olduğu gibi Halkbank da 60 aya varan vade seçenekleri ve %1.80 faiz oranı ile borç kapatma kredisi sağlamaktadır. Hallkbank borç kapatma kredisine şubeler ve internet üzerinden başvurabilirsiniz.

Burgan Bank Borç Kapatma Kredisi

Burgan Bank borç transfer ihtiyaç kredisi ile tüm ödeme sıkıntılarını rahatlığa çevirebilmeniz mümkün. 60 aya varan vade seçenekleri ve uygun ödeme koşulları ile Burban Bank şubelerinden kredinizi alabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Borç kapatma kredisi, bir veya birden fazla bankada bulunan borçlarınızın tümünü tek bir kredi ile kapatarak, borcu tek çatı altında birleştirme kredisidir. Bu kredinin avantajı, farklı bankalara ya da farklı gruplara dağılmış olan ve ödeme konusunda farklı tarih, farklı tutar, farklı faiz uygulanan işlemlerinizi bir araya getirerek tek bir faiz üzerinden hem taksitlendirmek hem de oran güncellemesidir.

Borç Yapılandırmanın Yararları

Örneğin, X Bankasında 5.000 TL eksi bakiyeniz, Y Bankası’nda 2.500 TL kredi kartı borcunuz, Z Bankasında ise 11.000 TL kredi borcunuz var. Bu üç borcun eksi bakiyede bulunan kısmı en yüksek faizden, kredi kartı borcunuz ikinci en yüksek faizden, kredi borcunuz ise en uygun faizden hesaplanmaktadır.

Çünkü bankalar eksi hesap ve kredi kartlarına yüksek faiz uygulamaktalar. Bu vesile ile toplam borcunuzun 5.000 TL + 2.500 TL + 11.000 TL + Faizler olduğunu, yani 18.500 TL + Faiz şeklinde olduğunu söylemek mümkün.

Bu durumdan kurtulmak için borç kapatma kredisi veren bankalar aracılığı ile 18.500 TL kredi kullanarak, üstelik bunu da uygun faiz oranından gerçekleştirerek hem eksi hesap ve kredi kartı borcunuzu vadeye yaymış hem de kredi borcunuzu yapılandırmış olursunuz. Bu işlem hem elinizi rahatlatır, hem tek çatıda toplanan ödemeler işinizi kolaylaştırır hem de faiz düşüşünden yararlanıp taksitli ödeme avantajını kullanırsınız.

Kimler Borç Kapatma Kredisi Alabilir?

Kredi kartı borcu, kredi borcu ya da kredili mevduat hesabı olan kişiler bu krediden yararlanabilir. Bu nitelikteki müşteriler bankalara başvuru yaparak borç transfer kredisi talep edebiliyor. Ancak bunun için müşterilerin kredi notlarının yeterli olması aranıyor. Yasal takip başlatılmamış olması da diğer bir kriter. Çekilen bu krediyi ödeyebilecek tutarda düzenli geliriniz olması da bankanın aradığı bir başka kriter.

Ne Kadar Borç Kapatma Kredisi Alabilirim?

Borç kapatma kredisi veren bankalar kredi başvurusu esnasında sizin borçlarınızı yaklaşık rakamlarla belirtmenizi istiyor. Hangi bankaya ortalama kaç TL tutarında borcunuz olduğunu önceden öğrenerek başvuru yapmanızda fayda var. Böylece tüm borcunuzu kapatmak için gerekli olan tutarı talep edebilirsiniz. Bankalar bu konunda 100.000 TL’ye kadar kredi verebilmektedir.

Banka tarafından kredi uygun görülür ve size kredi verilirse direkt olarak kredi tutarı size yatırılmayacaktır. Kredi çekme amacınıza uygun olarak ilk olarak banka tarafından diğer bankalara olan mevcut borçlarınız kapatılacaktır. Bu işlem ise diğer bankalara borcunuz tutarında EFT ile gerçekleşir. Eğer çektiğiniz kredi, borcunuzu kapatmaya yetmezse bankanızdan ek kredi talep etmeniz mümkün. Bu ek kredi de yine banka tarafından değerlendirilecek ve kabul edilirse yine aynı şekilde borçlarınız ödenecektir.

Bankadan çektiğiniz borç kapatma kredisi, tüm borçlarınızı kapatmaya yetmişse ve fazla para da kalmışsa bu para bankanız tarafından hesabınıza nakit olarak aktarılacaktır. Böylece varsa kayıt dışı borçlarınız onları da kapatmanız da mümkün olacaktır.

Borç Kapatma Kredisi İçin İstenen Belgeler

Borç kapatma kredisi alabilmek için bankaların istediği belli başlı belgeler bulunmaktadır. Bu belgelere göz atacak olursak; Yerleşim yeri ( ikametgah ) belgesi, borcunuzu gösterebileceğiniz bir doküman ve eğer mevcutsa borcunuzu ibraz edeceğiniz belge. Ayrıca tüm sektörlerde çalışanlar için mutlaka maaş bordrosu, emekliler için emekli maaş dokümanı, iş yeri sahipleri için ise vergi levhası, gelir belgesi, oda kayıt dokümanları gerekli belgeler arasında yer almaktadır.

Borç Kapatma Kredisi İçin İlk Seçenek Çalıştığınız Banka Olsun

Bankalara olan mevcut borçları kapatmak için kredi kullanılacağı için banka tercihi ilk olarak borçlu olduğunuz bankalardan yana yapılmalıdır. Çünkü bu durumda borcunuz yapılandırılabileceği gibi kredi kullanırken de daha ılımlı şartlara muhatap olursunuz. Çünkü siz o bankanın mevcut müşterisisiniz ve banka müşteri kaybetmek istemeyecektir. Borcunu ödeyen değil, ödemeyen müşteriler bankaları daha zengin etmektedir. Eğer ki kendi bankanızın sunduğu koşullar size uymazsa ya da diğer bir bankada avantajlı kampanyalar varsa o zaman diğer bankalara yönelebilirsiniz.

Kampanyalı Dönemler Daha Avantajlı

Borç yapılandırma kredileri genellikle yılın ilk veya son aylarında en düşük faiz oranları ile pazarlanırlar. Yıl içerisinde çeşitli zamanlarda yüksek olan bu oranlar, bu tarihlerde mümkün mertebe kısıtlı dönemler için minimum oranlara inerler. Bu sayede bankalar yıl sonu hedeflerini tutturmak için çabalar ya da yıla hızlı bir giriş yaparlar ve siz de bundan nasibinizi almış olursunuz.

6 Yorum

  1. borçlarım için yapılandırılmış bir kredi istiyorum. acil borç kapatma kredisine ihtiyacım var.

  2. Merhaba borçlarımı kapatmak için kredi almak istiyorum , bu krediden yararlanabilmek için gerekli şartlar neler ve hangi bankalar daha fazla borç kredisi veriyor. Bilgilendirirseniz memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim

  3. Kredi borçlarım var 50000 tl kadar hepsini birlestirip tek bir yere odeme yapmak istiyorum. Farklı farklı bankalara odeme yapmak beni yoruyor. Hepsi birleşsin ne odedigimi bileyim borcumu bileyim. Bu bankalarla iletisime gecmek istiyorum tesekkurler iyi calismalar

  4. Çok fazla borcum var borç kapatma kredisi çekip borçlarımı kapatmak istiyorum bu konuda yardım bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu