Bankadan Satılık Araçlar

bankadan satılık araçlar

Bankadan satılık araçlar hakkında hazırladığımız bu yazımızda pek çok bankanın 2. el araç ilanlarını bulabilirsiniz. Bankalar birçok işlem gereği araç veya ev ipotek etme durumunda kalırlar. Ev kredisi alınırken krediye konu olan ev bankanın ipoteği altında onay alınarak kredi için uygun görülür. Aynı şekilde taşıt kredisi almak için de kredi süresi kadar taşıtınızın banka tarafından ipotek altına alınması işlemine başvurulabilir. Bazı durumlarda ise kredi almak için konut veya araç kredisi olmasına gerek kalmadan malın ipotek edilmesi şartı ile kredi onaylanabilir. Buna benzer sayısız şekilde bankanın el koymuş olduğu ve tamamen yasal olan araçlar ve mallar bulunur. Bu ipotekler normal şartlar altında borç bittikten hemen sonra kaldırılır. Ama ödemelerin yapılmaması veya diğer olumsuz durumlar sonucunda banka aracınıza el koymak zorunda kalabilir.

Bankalardan Satılık 2. El Araçlar

Bankadan satılık araçlar ile ilgileniyorsanız veya 2. El araba alma niyetindeyseniz sizler için hazırladığımız aşağıdaki bankalardan satılık araçları inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankasından Satılık Araçlar

Finansbank Satılık Araçlar

Finansbank’tan icrayla el koyduğu araçlar ihale şekliyle satılmaktadır. Bu araçların fiyatları dışarıya göre düşüktür. Finansbank satılık araçlar ve gayrimenkuller listesine ulaşmak için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.
Finansbank’tan Satılık Araçlar

Denizbank Satılık Araçlar

Denizbank’ın satılık araçları ile alakalı bilgileri aşağıda yer alan adresten bulabilirsiniz. Depoda bu araçları canlı görebilir ve beğenirseniz teklif verebilirsiniz.
Denizbank’tan Satılık Araçlar

Yapı Kredi Satılık Araçlar

Yapı kredi bankası satılık araçlar listenine bakmak isterseniz pek çok ilan sizleri karşılıyor olacaktır. Bu ilanları incelemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.
Yapı Kredi’den Satılık Araçlar

TEB Satılık Araçlar

TEB satılık araçlar listesinden de alıcısını bekleyen pek çok ilan bulunuyor. Bu ilanları incelemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilir ve satın alacağınız araç için bankayla görüşebilirsiniz.
TEB’den Satılık Araçlar

Kuveyt Türk Satılık Araçlar

Kuveyt Türk satılık araçlar ve gayrimenkuller için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. Beğendiğiniz bir ürün olması durumunda ihale yoluyla alabilmeniz mümkündür.
Kuveyt Türk’den Satılık Araç ve Gayrimenkul

Vakıfbank Satılık Araçlar

Vakıfbank da bünyesinde bulunan icralık gayrimenkul ve araçları satışa sunmaktadır. Bu ilanları incelemek ve satın almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.
Vakıfbank’tan Satılık Araçlar

Borçların Ödenmemesi ve Aracın Haciz Edilmesi

Bankanın söz konusu borca konu olan aracı ipotek etmesi kredinizin onaylanması için bir garantidir. Ayrıca bu garanti işlemi borcunuzun ödenmemesi halinde bankanın parasını geri alması için de büyük önem taşır. Bunun için bankalar araç kredilerinde ödemeler düzensiz olduğunda hemen harekete geçer. Önceleri düzenli ödeme konusunda uyarı yapılır. Devam etmesi durumunda ise yeniden taksitlendirme önerilir. Bunların da çözüm olmadığı ve taksit ödemelerinin yapılmadığı hallerde ise son çare olarak araca el koyulur. Artık yasal olarak bankanın aracı yani mal varlığı haline gelir.

El Koyulan Araçların Bankadan Satılması

Bankaların el koydukları araçlar borçların ödenmesi için satışa sunulmaya hazırlanır. Böylece banka kredi olarak verdiği parayı araca el koyarak kapatmaya çalışır. Bu araçlar bazen toplu şekilde ihale yöntemi ile bazen de halka açık olacak şekilde diğer araç satan kurumlardan farksız bir durumda satışa çıkarılır. Araçları satın almak için TC vatandaşı olma zorunluluğunuz vardır. İşlemler bankanın satış temsilcisi ve avukatı tarafından hemen gerçekleştirilir. Banka hem satış işlemini yapmış hem de borcun ödenmesini sağlamış olur.

Bankadan Satılık Araçlar Avantajlı Mıdır?

Bankanın sattığı araçları almak isteyenlerin bilmesi gereken başka kanallar ile araç satın almaktan herhangi bir farkının olmadığıdır. Ayrıca bazı bankalar piyasa değerlerinin daha da altında rakamlar sunarak daha avantajlı satış şansı sunarlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu