Avivasa BES ve İptal İşlemleri

avivasa bes iptal

Avivasa BES iptal işlemleri ve şirketin bireysel emeklilik sistemi hakkında bilgileri bu yazımızdan aktarıyoruz. Bireysel emeklilik adı verilen sistem hem yatırım yapılmasını hem de paranızın değer kazanmasını sağladığından dolayı son derece önemli bir durumdur. Devlet ve bankalar veya sigorta şirketleri arasında var olan düzenlemeler ışığında işlemler yapılır. Bu sigorta şirketlerinin başında ise Avivasa gelir. Avivasa ile yaptığınız anlaşma neticesinde hemen bireysel emeklilik sistemine giriş sağlayabilirsiniz. İkinci bir emeklilik veya yatırımlarınızın değerlenmesi için bir seçenek şeklinde düşünmek sistemin kazancını anlamak adına son derece önemlidir. Sisteme belli bir katılım payı doğrultusunda katılma şansınız bulunur. Ayrılma istediğinizde de bir takım kesintiler yaşanabilir.

Avivasa Bireysel Emeklilik Sistemi

Sıklıkla kullanılan bir tabir olmasına karşılık sistemin özünde nasıl bir işleyişi olduğunu bilmek önerilir. Bu sayede sisteme kaydolmak için daha çok sebep olduğunu fark edebilirsiniz. Bankaların veya sigorta şirketlerinin devlet aracılığı ile garanti altına aldığı veya sözleşme ile birikim yapılmasına destek sağladığı bir sistemdir. İlk 5 yıl sistemden çıkılması durumunda bir takım kesintiler uygulanması söz konusu olabilir. Sistemde en az 10 yıl kalma durumunuz olmalıdır. Ardından getiri şansınız olur. Dilerseniz şimdi Avivasa bes iptal konusu hakkında bilgiler verelim.

Avivasa BES İptal Edilirken

Avivasa ile anlaşarak yapmış olduğunuz bireysel emeklilik formunu iptal etmek isteyebilirsiniz. Bu durumda yapılması gereken poliçenin iptali için en yakın birime başvurmak olmalıdır. Yapılacak olan sözleşmenin iptali için hemen gereken adımlar atılır. Sistemden çıkmanız durumunda var olacak olan bazı kesinti ve ödenmeyecek olan devlet desteği konusunda da bilgi almanız yararınıza olacak olan bir durumdur. Çünkü devlet en az 5 yıl sistemde kalmanız halinde paranızın üzerine belli bir oranda destek sağlar.

Diğer İptal Yolları

Şubeye gitmek ve iptal işlemlerini yapmak yerine Avivasa bes iptal etmek adına 444 11 11 numaralı hattı aramanız da önerilir. Bu sayede telefonda müşteri temsilcisine iptal talebinizi aktarmanız ve ardından da işlem yapmanız mümkün hale gelir. İptal durumunda sigorta şirketinin getiri ve götürüler konusunda bilgi vermesi beklenir. Ardından geriye kalan işlemler sizin onayınız ile kısa süre içinde gerçekleştirilir. Bunun için iptal kararından önce yeniden düşünmekte fayda vardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu