ATM’den Kartsız Hesaba Para Yatırma

kartsız hesaba para yatırma

ATM’den kartsız hesaba para yatırma işlemini kendi hesabınıza veya başkasını hesabına kolaylıkla yapabilirsiniz. Bankacılık işlemlerinin gelişmesine bağlı olarak birbirinden farklı noktada yeni hizmetler ortaya çıkmıştır. Verilen hizmetler online olduğu gibi ATM üzerinden yapılan işlemler de olabilir. Her iki anlamda da gelişim hızı ve hizmet çeşitliliği açısından bankalar birbiriyle yarışır bir hal almıştır. ATM’nin ve internet bankacılığının neredeyse banka kadar işlevsel olması için çaba gösterilmesi söz konusudur. Para yatırma ve çekme işlemleri için artık kartınızın yanınızda olması bile gerekmez. Kartsız işlemler menüsünden istediğiniz para yatırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bankanın müşterisi olmanız ve kimlik detaylarınızı bilmeniz yeterli olur. Kendi hesabınıza veya başkasının hesabına para yatırma şansınız bulunur.

Kartsız Kendi Hesabınıza Para Yatırma

Kartınızın yanında olmadığı veya unuttuğunuz gibi bir durumda ATM aracılığı ile hesabınıza para yatırma işleminde bulunabilirsiniz. Bunun için ATM’nin sağ veya sol ekranına yerleştirilmiş olan kartsız işlem menüsünden ilerlemeniz gerekir. Kartsız işlem menüsü açıldığında ekran hesaba para yatırma veya para çekme gibi seçenekler ortaya çıkar. Para yatırma dedikten sonra banka sizden TC kimlik numaranızı veya müşteri numaranızı ister. Ardından para yatırma işlemi için gereken detayları onayladıktan sonra bankacılık sistemine kayıtlı olan telefon numaranıza onay için şifre gelir. Güvenlik aşamaları tamamlandıktan sonra hesabınıza bu şifre onayı ile para yatırabilirsiniz.

Kartsız Başkasının Hesabına Para Yatırma

Kartsız şekilde bir başkasının hesabına para yatırma şansınız da bulunuyor. Bunun için yapılması gereken ilk olarak yine aynı şekilde kartsız işlemler menüden ilerlemektir. Kartsız işlem menüsüne girdikten sonra kendi hesabınıza veya başkasının hesabına para yatırma seçenekleri çıkacaktır. Başkasının hesabına yatırım seçeneğine tıklamalısınız. Kendi bilgilerinizi doldurduktan hemen sonra karşı hesabın detaylarını da doldurmalısınız. Yine aynı sistemle SMS yolu kullanılarak güvenlik adımı gerçekleşir. Ardından yatırmak istediğiniz para karşı hesaba geçmiş olur.

Ayrıca bakınız: Ziraat bankası başka hesaba para yatırma nasıl yapılır

ATM’den Kartısız Hesaba Para Yatırma Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlemlerin tamamlanması için mutlaka banka sistemine kayıtlı telefonunuzun yanınızda olması gerekir. Başka türlü telefon onayı alınamadığında işlem yapılmaz. Ayrıca bankadan yapacağınız işlem için sizin ve karşı hesabın banka bilgilerinin doğru olduğundan emin olmak son derece önemlidir. Bu konulara dikkat edildiğinde ATM’den kartsız hesaba para yatırma işlemi son derece kolaydır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu