Asgari Ücretli Birinin Kredi Notu Ortalama Kaç Olur?

Kredi notu kişinin sadece maaşına göre değişmiyor. Çok sayıda kriter etkili oluyor. Peki, asgari ücretli birinin kredi notu ortalama kaç olur? Kredi notu hakkında bilmeniz gerekenler verilmiştir…

Asgari Ücretlinin Kredi Notunu Hesaplama

Sıkça sorulan asgari ücretli birinin kredi notu ortalama kaç olur sorusunun yanıtı veriliyor. Örnek bir hesaplama yapılarak, aşağı yukarı kredi notunun ne kadar olacağı yönünde tahmin yürütülüyor. Kredi notunu etkileyecek olan faktörler üzerinden hesaplamanızı yapabilirsiniz.

Kredi notunu etkileyen faktörler

  • Bireysel kredi ve kredi kartı ödeme durumu kredi notuna %30 etki eder.
  • Yeni alınan krediler kredi notunu %20 etkiler.
  • Borç durumları kredi notunu %25 oranında etkiler.
  • Kredi kullanım yoğunluğu kredi notunu %15 oranında etkiler.
  • Diğer faktörler ise kredi notunu %15 oranında etkiler.

Tüm bunların göz önünde bulundurulması ile kredi notunun belirlenmesi sağlanmış olacak. örneğin taşır kredisi alacak olan bir kişi; kredi için aylık 480 TL verecek. Kira 700, giderler 700 TL olsa ödemesi 1800 civarı olacak. Aylık kazandığı para ve diğer hususlar göz önünde bulundurulduğunda kredi notu 900 puan civarı gibi yükselebilir.

Kredi Notunun Kredi Başvurusuna Etkisi

Almak istediğiniz kredi için direkt olarak başvurunun yapılması yeterli olacak. Kredi notunuz bakılacak olan hususlar arasında. Eğer kredi notu yüksek ise sizin başvurunuzu yapmanızın ardından kısa bir süre içinde kredi almanız sağlanabilir. Bankadan istene belgelerin oluşturulması sağlanır. Kısa bir süre içinde de kredi alınır.

Yüksek kredi notunda Kredi notunun yüksek olması durumunda kredi almak son derece kolay oluyor. Bunun için kredi notunun kredi almaya etkisi olumlu oluyor. Yükseltmek için gerekli olan koşulları sağladığınızda siz de rahatça kredi alabilirsiniz. Düşük kredi notundaysa direkt olarak bunu göstererek kredi almanızı engellerler. Ancak çoğu zamanda kredi almanız için diğer faktörleri de incelerler. O faktörler üzerinden banka kredi almanızı uygun görebilir.

Yorum Yapın