Arıcılık Kredisi Veren Bankalar 2020

Arıcılık sektörü günümüzde yaygınlaşan sektörlerden biridir. Sahte bal, propolis ya da sahte polenler ortaya çıktıkça, insanlar doğalı aramaya başlamıştır. Doğal bal ve arı

Arıcılık sektörü günümüzde yaygınlaşan sektörlerden biridir. Sahte bal, propolis ya da sahte polenler ortaya çıktıkça, insanlar doğalı aramaya başlamıştır. Doğal bal ve arı ürünlerine rağbet artınca, arıcılık sektörü de canlılık kazanmıştır. Eğer ki siz de arıcılık sektörüne adım atmayı düşünüyorsanız arıcılık kredisi alabilirsiniz. Arıcılık kredisi veren bankalar size bu konuda destek vermekte ve uygun ödeme koşulları ile yararlanmanızı sağlamaktadır.

arıcılık kredisi

Arıcılık Kredisi Nedir?

Arıcılık kredisi, arıcılık sektöründe başlangıç sermayesine ihtiyacı olanlara devlet bankalarından ya da özel bankalardan verilen kredi türüdür. Gerekli şartları sağladığınız takdirde arıcılık sektöründe hibe alabilirsiniz. Arıcılık kredisi veren bankalar hakkında detaylı bir araştırma yaparak en avantajlı olanı tercih etmenizde fayda vardır. Arıcılığa ilkel kovanda başlayarak devamını getirebilirsiniz.

Arıcılık Kredisi Veren Bankalar Listesi

Arı yetiştiriciliği sektörüne adım atan çoğu kişi desteğe ihtiyaç duyar. Bunun için de başvuru yapmak isteyen genç arıcılar, arıcılık kredisi hakkında araştırma yaparak bilgi sahibi olabilir. Arıcılık kredisi veren bankaların faiz oranlarını örnek hesaplamalar ile birlikte incelemeniz mümkündür. Bu bankalar arasında; Tüm bankaların sunduğu kredi detayını inceleyerek seçim yapabilirsiniz.

  • Ziraat Bankası
  • Halkbank
  • Şekerbank
  • Vakıfbank
  • Denizbank
  • İş Bankası
  • Akbank
  • HSBC
  • TEB
  • QNB Finansbank

Siz de arıcılık yapmak istiyorsanız ve yeterli bütçeniz yoksa size yardımcı olmak isteyen bu bankalardan bir tanesini seçebilirsiniz. Bankaları ziyaret edip ne kadar kredi verdiğini, ödeme koşullarını, verme koşullarını ve geri iade koşullarını detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

KOSGEB Arıcılık Kredisi Veriyor Mu?

KOSGEB’ten arıcılık yapmak istiyoruz diye başvuru talebinde bulunduğunuz takdirde olumsuz yanıt alacaksınız. Ancak KOSGEB’ten farklı şekilde kredi alma koşulları mevcut. Eğer bal imalatı yapacağınızı söylerseniz kredi veriliyor ya da bu işin ticaretini yapacağınızı söylediğiniz takdirde kredi alma şansınız bulunuyor. İmalat da kredi kapsamına giriyor.

Arıcılık Kredisi 2020 İmkanları

Bankaların çoğu yapacağınız yatırımın %85 i kadar bir bölüm destekte bulunabiliyor. İstediğiniz kadar kredi verme serbestliği var. Tabii geri ödeme şartlarını ve kazanacağınız parayı öz önünde bulundurup, ona göre kredi çekmenizde fayda var. Ne olursa olsun ticaret de olsa bunun adı, temkinli olmakta fayda var. Ve yavaş yavaş büyümek çok daha sağlıklı olacaktır. Aldığınız krediyi belirlediğiniz zamanda geri ödeyebiliyorsanız, daha da büyümek için ikinci kez çekme hakkınız mevcut. Bu yüzden ağır ağır büyütmek, işletme ve kendiniz adına çok daha iyi olacaktır.

Arıcılık sektörüne artan rağbet sonucu bazı insanlar da arıcılık sektörüne başlamayı karlı olarak düşünebilir. Bu sektör için kredi almak isterseniz bazı şartları yerine getirmeniz gerekir. Bankadan bankaya değişen şartların ana hatları genellikle aynıdır. En üst limiti 50 bin Türk lirası olan krediden uygun vade seçenekleri ile yararlanabilirsiniz.

Arıcılık kredisi, tüm arıcılık malzemelerinin temin edilebilmesi için 1 yıla kadar destek sunar. Arı ve kovan alımı için de kredi veriliyor. Bu sayede gerekli olan tüm malzemeleri ile kredi yöntemi ile temin edebilir ve bu sektöre giriş yapabilirsiniz.

Arıcılık zor olduğu kadar zevkli bir uğraştır. Amatör arıcılık yapan birçok hobi sever bir süre sonra bu hobisini geliştirip, teknik arıcılığa geçmiştir. Amatör arıcılık yaparken ilkel kovalarda işe başlanır. Amatörlükten profesyonelliğe geçildiği zaman modern çerçeveli sisteme geçiş yapılır.

Fenni arıcılığın inceliklerini ve çalışma sırlarını bilmek gerekir. Yoksa arıcılık işi kolay göründüğü kadar aslında zor ve meşakkatli bir iştir. Yeni arıcılar işe havi kovan çerçeveler ile başlamamalıdır. Siz de arıcılık yapmak istiyorsanız ve bunun için yeterli bütçeniz yok ise arıcılık kredisi veren bankalara başvurabilirsiniz.

Yorum Ekle