Anadolu Hayat BES İptali | Bireysel Emeklilik Cayma 5755

anadolu hayat bes iptal

Tüketicilerin bankalar veya sigorta şirketleri ile yapacakları anlaşmalar sonucunda bireysel emeklilik işlemlerini yaparak sisteme katılmaları mümkün olabilir. Sistem Anadolu Hayat emeklilik şirketi gibi bilinen sigorta şirketlerinde de sorunsuz şekilde ilerler. Bunun için en yakın şube ile görüşmek ve gereken işlemleri yapmak önerilir.

Bu durum hem yatırımlarınızın daha iyi bir şekilde birikmesine neden olurken hem de bir başka emeklilik hakkı daha elde edilmesine olanak tanır. Bunun için sisteme katılım ve devlet desteği konusunda gereken bilgileri aldıktan sonra katılım sözleşmesi yapılmalıdır. Aksi durumda iptal edilmesi gerekebilir. İptal işleminde bulunmak için de bazı yollar vardır.

Anadolu Hayat BES Şubeden İptal

Anadolu Hayat üzerinden yaptığınız bireysel emeklilik iptalini gerçekleştirmek için yapılması gereken ilk olarak en yakındaki şubeye gitmek olmalıdır. Şube BES iptali için sizden bir iptal dilekçesi alacaktır. Bu iptal dilekçesinde sizin sistemden kendi talebiniz ile ayrılma durumunuz olduğu dile getirilir. Aynı zamanda kesintiler hakkında bilgi almanız da sağlanır. Çünkü 5 yıl içinde sistemden çıkmak bazı masraf ve kesintilerin oluşmasına neden olur.

Anadolu Hayat SMS İle BES İptal

Sistemden ayrılmak istediğinizde şubeye gitmektense mesaj veya telefon da kullanılabilir. Telefonu kullanarak çağrı merkezi aracılığı ile iptal talebinde bulunabilirsiniz. Diğer türlü ise CAYMA yazarak kimlik numaranızı yazdıktan sonra 5755 numaralı hatta mesaj yollamanız sonucunda da işlem yapılır. Bu sayede işleme alınan bireysel emeklilik iptal başvurunuz 10 iş günü içinde tamamlanır ve birikim hesabınızdan alınarak talep ettiğiniz hesaba aktarılır. Bunun için acil bir işlem olduğunda bu işlem süresini hesaba katarak işlem yapılmasını talep etmek daha doğru olacaktır. Yasal işlemler ve birikimin ödenmesi zaman alabilir.

Anadolu Hayat BES İptal Telefon Numarası

Anadolu hayat bes iptali için müşteri hizmetleri de aranabilir. Bunun için 0850 724 55 00 numaralı telefonu arayarak temsilciye bireysel emeklilik sisteminden ayrılmak istediğinizi iletebilirsiniz. İptal süreci en kısa sürede başlayacaktır.

İptal Yerine Yapılacaklar

Bireysel emeklilik sisteminden ayrılmak isteyenler sisteme katılım sırasında pek de dikkat etmedikleri bazı katılım bedellerini ödemek durumunda kalabilirler. Bunun yapılması yerine dondurulması yoluna gidilebilir. Çünkü ilk 5 yıl içinde hem devlet desteği kaybedilir hem de yatırmış olduğunuz birikimlerden belli bir masraf kesilmesi durumu söz konusu olur. Bundan dolayı detaylı bir şekilde araştırılması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu