Alternatif Bank Altın Hesabı Nasıl Açılır?

alternatif bank altın hesabı nasıl açılır

Alternatif Bank müşterileri altın hesaplarıyla ilgili pek çok hususu merak etmektedirler. Alternatif Bank altın hesaplarında farklı hesap türleriyle müşterilerine hizmet vermektedir. Vadeli, vadesiz ve Altın Biriken Hesap açan müşteriler son derece kolay bir şekilde hesap hareketlerini kontrol edebilirler. Tüm hesap hareketleri, İnternet şubesinde hızlı bir şekilde kontrol edilebilir ve yine internet şubelerinden hesap takipleri yapılabilir.

Alternatif Bank Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Alternatif bank altın vadeli vadesiz veya altın biriktiren hesap açmak için öncelikle bankada kayıtlı bir müşteri olmanız gerekiyor. Yani bankada bulunan cari bir hesabınız olmalı ve daha sonra internet bankacılığı veya şubeden altın hesabı açmak için başvuruda bulunmalısınız. Bu işlemi internet üzerinden iki tıklamayla çok kolay yapabiliyorsunuz.

Aşağıda Alternatif Bank’da bulunan tüm altın hesaplarının özellikleri ve avantajlarını da inceleyebilirsiniz.

Alternatif Bank Vadesiz Altın Hesap Özellikleri

Vadesiz Altın Hesabı özellikleri diğer hesaplara göre farklılık gösterir. Vadesiz Altın Hesabı’na fiziki altın yatırımı yapılmamaktadır. Başka bir deyişle, müşteri elindeki altını götürüp hesabına yatıramaz. Müşteri bir tutar belirler. Belirlenen tutar karşılığında gram altın müşterinin hesabına aktarılır.

Bu hesapta fiziksel anlamda alım satım yapılmaz. Dolayısıyla, bu hesaplar için her hangi bir çalınma, düşük gramaj ya da kaybolma gibi riskler söz konusu değildir. Bu müşteriler için büyük bir avantaj anlamına gelmektedir. Hesap güvenilir olması ve birçok riski barındırmaması nedeniyle sıklıkla tercih edilen bir hesap türüdür. Aynı zamanda bu hesap türü ile komisyon ve masraflardan kurtulmak da mümkün.

İlgili: En karlı altın hesabı hangi bankada

Alternatif Bank Vadeli Altın Hesap Özellikleri

Vadeli Altın Hesapları içinde fiziki alım satım yapılmaz. Dolayısıyla bu hesaplarda müşteriler için güven vermektedir. Aynı zamanda müşteriler, Alternatif Bank Vadeli Altın Hesabı’ndan istedikleri her an diğer altın hesaplarına havale yapabilirler. Bu da müşteriler için hesaplar arasında yapacakları havaleleri kolaylaştırır.

Vadeli Altın Hesabı, açılırken müşteri elinde bulunan fiziki altınları kullanamaz. Yalnızca müşterinin belirlediği oranda altın alımı hesaba yapılır.

Alternatif BankAltın Biriken Hesap Özellikleri

Altın biriken hesap özellikleriyle müşterilerin tercih nedeni oluyor. Altın Biriken Hesap için vade süresi müşteri tarafından belirlenir. Bu süre, üç, dört ya da beş yıl olarak tercih edilebilir. Faiz tahakkukları ise bir yıllık dönem sonucunda gerçekleşir. Bir yıllık süre dolmadan faiz tahakkuku söz konusu değildir. Her bir yıllık dönem başında faiz oranı faiz tahakkuklarının gerçekleştiği günde geçerli olan faiz olanıdır.

Aynı zamanda vade süresince müşteriler düzenli ödeme tutarını değiştirme şansına sahiptir. Ancak bu noktada önemle belirtilmesi gereken bir husus mevcut. Müşteriler aynı yıl içerisinde ödeme talimatlarını dört kez değiştirirlerse Bu durumda Altın Biriken Hesap otomatik bir şekilde kapatılır. Kapatılan hesapta mevcut olan bakiye Vadesiz Hesaba aktarılır.

Müşteriler, vadeli hesap açılırken belirlemiş oldukları üç, dört ya da beş yıllık süre de hesaplarında para çekme talebinde bulunamazlar. Eğer, bir müşteri belirlenen bu vadeler öncesinde para çekme talebinde bulunduğunda müşterinin hesabı kapatılır.

Hesapta kalan bakiye ise müşterinin Vadesiz Altın Hesabına aktarılır.

Altın Biriken Hesap’a yatırılacak tutarlar için Alternatif Bank’ın belirlemiş olduğu alt ve üst limitler mevcuttur. Müşteriler, bu limitlere uygun bir şekilde yatırımlarını gerçekleştirirler. Belirlenen bu limitlere göre aylık olarak hesaplarına en az bir gram altın yatırabilirler. Yatırılacak en yüksek miktar ise elli gramdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu