Allianz BES İptal Nasıl Yapılır?

Allianz bes iptal nasıl yapılır? Gerekli telefon numarası hangisidir? Tüm bes cayma aşamaları bu yazımızda. Bireysel emeklilik son zamanlarda devlet teşviklerinden dolayı daha da önemli bir hale gelen hizmetlerden bir tanesi olmaya başlamıştır. Allianz tarafından da verilen bu hizmetin amacı insanların ikinci bir emekliliklerinin olması olarak da yorumlanabilir. En az 10 yıl olacak şekilde bireysel emeklilik yapılması gerekir. Yatırılan paranın alınması için ise emeklilik yaşının dolması istenir. Ardından da bu şekilde ikinci bir emeklilik olması söz konusu olur.

Emeklilik olması için yapılması gereken adımlar bu şekilde özetlenebilir. Sisteme dahil olduktan sonra sistemde kalış sürenize göre size devlet desteği de sağlanır. Devlet destekli bir işlem olması daha fazla talep oluşmasına neden olur. Bunun için BES yaptıranların sayısı da artar. İptal edilmesini isteyenlerin olması halinde ise telefon veya internet üzerinden işlem yapılması söz konusudur.

Allianz Telefonla BES İptal

Allianz ile yaptığınız anlaşma sonucunda bireysel emeklilik sistemine dahil olmuş olabilirsiniz. Dahil olduktan sonra sistemden çıkış yapmak istediğinizde telefon veya internet seçeneklerinden bir tanesini kullanma şansınız olur. Allianz BES iptal telefon numarası için 444 09 53 numaralı hattı aramanız gerekir. Bu hattı aradıktan sonra hemen yaptırmak istediğiniz işlem hakkında bilgi vermeniz yeterlidir.

Verilen bilgiye göre de hemen işlem hakkında bilgi alabilirsiniz. Sisteme katılım durumunuzdan dolayı bazen ceza olması durumu da söz konusu olabilir. Bu konuda da bilgi edinmeniz ve buna göre karar vermeniz sağlanır. Onay vermeniz halinde de işlemleriniz ve sözleşmeniz tamamen kapatılır.

allianz bes iptal

İnternetten BES İptal

Allianz bireysel emeklilik iptali için İnternet üzerinden de BES iptali yapma şansınız olur. İnternetten BES iptal için sigorta şirketinin ana sayfasından talep oluşturulması istenir. Yapılan işlemler sonucunda talebinize uygun olacak şekilde size geri dönüş sağlanır. Geri dönüş yapıldığında size varsa maliyet hesaplaması da yapılmış olur. Bu sayede kolaylıkla işlem yaptırma durumunuz olur. Sistem gereği yapılan sözleşmeniz iptal edilir. İptal etme işlemi yerine dondurma gibi yollardan da yararlanma şansınız olabilir. Bu konuda da bilgi edinmek için yine telefon bankacılığı veya şube hakkınızı kullanmanız gerekir.

Allianz bes iptal işlemlerini anlattığımız bu yöntemlerle kolaylıkla yapabilirsiniz. Unutulmaması gereken bir durum da şudur; sistemden çıktığınız da bu iptalin geri dönüşü yoktur. Mutlu ve huzurlu bir hayatınız olmasın diliyoruz. Aklınıza takılanları bizlere sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu