Akbank Müşteri Hizmetleri

Akbank müşteri hizmetleri sayesinde Akbank müşterileri bankaya gitmeye gerek kalmadan bankacılık işlemlerini basit ve güvenilir bir şekilde yapabilmektedir. Akbank müşteri hizmetleriyle iban numarası sorgulama işlemleri, hesap numarası sorgulama işlemleri, kredi kartı borcu sorgulama işlemleri, ödeme işlemleri, şifre işlemleri gibi birçok işlem yapılmaktadır. Hızlı ve güvenli bankacılık işlemleri için Akbank telefon şubesi günün her anında aranabiliyor.

Akbank Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

444 2 525 / 0 850 222 25 25

Yer ve zaman kısıtlaması olmadan, şubeye kadar gitmeden sadece telefonla ulaşılan bankacılık işlemleri hızlı tanıma özelliğine sahiptir. Sisteme tanımlı müşteriler yapmak istedikleri işlem ya da almak istedikleri hizmete daha hızlı ulaşırlar. Yukarıda verilen numaralar üzerinden yapılacak aramalar operatörün belirlediği tarife üzerinden ücretlendirilir.

7/24 hizmetin devam ettiği telefon şubesi üzerinden yapılacak hesap hareket işlemleri saat sınırlamasına tabidir. İşlem sürecinde şifre bilgilerinin girilmesi talep edildiği için para transferleri güven içinde tamamlanır.

akbank müşteri hizmetleri

Akbank Bireysel Telefon Şubesi Nedir?

Sesle yönlendirme teknolojilerinden destek alan telefon şubesi, finansal işlemlerin kısa sürede gerçekleşmesini sağlar. Hızlı ve kolay işlemin adresi olan hizmetler;

 • Müşteri numarası
 • Kart numarası
 • TC kimlik numarası ya da
 • Kart şifresi ile tamamlanır.

Müşteri temsilcisine bağlanmak isteyenler yine sesli yanıt sistemi üzerinden istedikleri bilgileri almak veya işlem yaptırmak için ilgili birime aktarılır.

Akbank Müşteri Temsilcisiyle Yapılabilen İşlemler

Banka şubesinde ya da ATM’lerde yapılabilen her işlem müşteri temsilcisiyle telefonda da yapılabilir. Müşteri bilgi işlemleri arasında en sık kullanılanlar; iletişim bilgileri tanımlama/güncelleme, izin bilgileri güncelleme ve hızlı tanıma işlemleridir. Güncel faiz, döviz kuru ve hisse senedi bilgilerini almak için de telefon bankacılığı hizmetlerinden fayda sağlanabilir.

Kredi kartı kullanan müşteriler kart ve harcamalarına ait her türlü güncel bilgiye sesli yanıt sistemi veya müşteri temsilcisine direkt bağlanarak gerçekleştirebilirler. Güvenlik işlemlerinden sigorta poliçelerine, hesap işlemlerinden para transferine, yatırım işlemlerinden Neo Kart başvurusuna kadar akla gelecek her türlü bankacılık işlemi telefonla yapılabilir.

Akbank Sesli Yanıt Sistemi İle Yapılabilecek İşlemler Nelerdir?

Müşteri temsilcisine bağlanmadan daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilecek işlemler şunlardır;

 • Kredi Kartı veya Hesap Kartı Şifre işlemleri,
 • Kredi Kartı Limiti Öğrenme ve Limit Artırım Talebi,
 • Hesap Kesim Tarihi Öğrenme veya Değiştirme
 • Dönem İçi Harcama Kontrolü,
 • Borç Ödeme İşlemleri,
 • Akbank Direkt Şifre, Virman ve Mevduat Hesabına Ait Bilgileri Öğrenme,
 • Yatırım Fon Alım-Satım ile Döviz Alım-Satım İşlemleri.

Akbank Telefon Şubesini Kullanabilmek İçin Yapılacak İşlemler Nelerdir?

Telefon şubesini kullanabilmek için öncelikle, herhangi bir Akbank şubesinden Bireysel Bankacılık Sözleşmesi imzalanması gerekmektedir. Bu sözleşme imzalandıktan sonra; Müşteri numarası, Kart numarası, T.C. Kimlik numarası ve kart şifresi tuşlanarak birçok bankacılık işlemlerini şubeye gitmeden gerçekleştirebilirsiniz.

Havale veya EFT işlemlerini gerçekleştirebilmek için de, şubeden imzalayacağınız bir Talep Formu doldurmanız yeterli olacaktır. Doldurulan ve imzalanan bu forma istinaden bankada kayıtlı olan cep telefonunuza gelen şifre ile ve gerekli yönergeleri takip etmek suretiyle belirleyeceğiniz parola ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Belirlemiş olduğunuz parolayı unutmanız veya kaybetmeniz durumunda, size en yakın bir Akbank şubesine giderek tekrar form doldurmak ve yeniden parola belirlemek gerekir.

Akbank Telefon Şubesinden Yapılan İşlemler İçin Ücret Ödenir Mi?

Telefon Bankacılığı ile gerçekleştirilen işlemlerden bazılarından ücret talep edilebilmektedir. Örneğin, EFT, Havale, Swift gibi işlemlerin bir alt limiti ve işlem ücretleri bulunur. Bunun dışında; Hesap Özeti, Hesap İşletim ücreti gibi ödemelerle de karşılaşılabilir.

Akbank’a ait tüm işlem ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için bankanın www.akbank.com web sitesi üzerinden “Ürün ve Hizmet Ücretleri” bölümüne bakılabilir.

Akbank Telefon Şubesi Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Yer ve zaman kısıtlaması olmadan sürdürülen hizmetler sayesinde, müşterilerin şubeye kadar gitmesine gerek kalmaz. Akbank müşteri hizmetleri numarasının başına +90 ilave edilerek yurt dışından da arama gerçekleştirilebilir. Telefon Şubesi üzerinden yapılacak işlemlere ilişkin güncel ücret ve komisyon bilgilerine bankanın web sayfası üzerinden ulaşılabilir.

Diğer Akbank Müşteri İşlem Kanalları

Haftanın her günü 24 saat boyunca Akbank müşteri hizmetleri numarası ile telefondan işlem yapılabileceği gibi, tüm şubelerden, Akbank resmi sitesi online işlemler menüsünden ve mobil bankacılık ile de çeşitli işlemler gerçekleştirilebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu