Akbank Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma 2021

Akbank müşteri hizmetleri direk bağlanma konusunda anlatacaklarımızla kolay bir şekilde müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Akbank müşterileri pek çok bilgiyi müşteri hizmetlerinden en sağlıklı şekilde öğrenebilirler. Bankanın sağlamış olduğu pek çok avantajı ve çeşitli imkânları bir telefon ile öğrenebildiğiniz gibi aklınızda olan ve takılan soruları rahatlıkla sorabilirsiniz. Güçlü banka markaları arasında yer alan Akbank, hizmet konusunda memnuniyet prosedürünü en iyi şekilde yerine getiren sayılı bankalar arasında yer alıyor. Öyleyse bilgi almak isteyen Akbank müşterisi, müşteri hizmetlerine direk olarak en hızlı şekilde nasıl bağlanabilir?

Akbank müşterilerinin her türlü konu için iletişimde olacakları telefon numarası: 444 25 25 veya 0850 222 25 25 olarak karşımıza çıkıyor. Bu numaraları aradıktan sonra gereken bilgileri vermeniz ve ardından da beklemeniz gerekir.

Akbank Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Akbank müşteri hizmetleri ile birlikte siz değerli müşteriler istediğiniz vakit bağlantı sağlayarak merak ettiğiniz konuları ve gerçekleştirmek istediğiniz pek çok işlemi hızlı bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Haftanın 7 gün 24 saati sizlere hizmet sunan müşteri hizmetleri, sizlerin işlemlerine memnun edici destek sağlıyor. Müşteri hizmetlerine bağlanmak için gereken numaraları yukarıda belirtmiştik. İnternette bulunan kullanıcı bilgilerine göre bu numaralardan birini aradıktan sonra ilk önce 4 ardından 2 rakamını tuşlayan arayan herkes, müşteri hizmetlerine direk olarak bağlanabildiğini söylüyor. Ancak biz sizin için denenmiş garantili bir yöntem daha açıklıyoruz.

Kesin Yoldan Akbank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Bu anlatacağımız yöntem denenmiş ve kesin sonuç veren bir işlemdir. Sizler de direk olarak müşteri temsilcisiyle görüşmek için adım adım bu yöntemleri uygulayınız.

 • Akbank müşteri hizmetleri numarası olan 444 25 25 numarasını arayın.
 • Sizi karşılayan telesekreter tam burada “Bir kaç kelimeyle söyler misiniz, size nasıl yardımcı olabilirim diyecektir.”
 • Bu cümleyi duyduktan sonra “Bilgi Güncelleme” deyin.
 • Burada müşteri numaranızı veya T.C kimlik numaranızı, ardından da kart şifrenizi tuşlamanız istenecektir.
 • Hemen sonrasında müşteri hizmetlerine direk bağlanabilirsiniz.

Akbank Bireysel Telefon Şubesi Nedir?

Sesle yönlendirme teknolojilerinden destek alan telefon şubesi, finansal işlemlerin kısa sürede gerçekleşmesini sağlar. Hızlı ve kolay işlemin adresi olan hizmetler;

 • Müşteri numarası
 • Kart numarası
 • TC kimlik numarası ya da
 • Kart şifresi ile tamamlanır.

Müşteri temsilcisine bağlanmak isteyenler yine sesli yanıt sistemi üzerinden istedikleri bilgileri almak veya işlem yaptırmak için ilgili birime aktarılır.

Akbank Müşteri Temsilcisiyle Yapılabilen İşlemler

Banka şubesinde ya da ATM’lerde yapılabilen her işlem müşteri temsilcisiyle telefonda da yapılabilir. Müşteri bilgi işlemleri arasında en sık kullanılanlar; iletişim bilgileri tanımlama/güncelleme, izin bilgileri güncelleme ve hızlı tanıma işlemleridir. Güncel faiz, döviz kuru ve hisse senedi bilgilerini almak için de telefon bankacılığı hizmetlerinden fayda sağlanabilir.

Kredi kartı kullanan müşteriler kart ve harcamalarına ait her türlü güncel bilgiye sesli yanıt sistemi veya müşteri temsilcisine direkt bağlanarak gerçekleştirebilirler. Güvenlik işlemlerinden sigorta poliçelerine, hesap işlemlerinden para transferine, yatırım işlemlerinden Neo Kart başvurusuna kadar akla gelecek her türlü bankacılık işlemi telefonla yapılabilir.

Akbank Sesli Yanıt Sistemi İle Yapılabilecek İşlemler Nelerdir?

Müşteri temsilcisine bağlanmadan daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilecek işlemler şunlardır;

 • Kredi Kartı veya Hesap Kartı Şifre işlemleri,
 • Kredi Kartı Limiti Öğrenme ve Limit Artırım Talebi,
 • Hesap Kesim Tarihi Öğrenme veya Değiştirme
 • Dönem İçi Harcama Kontrolü,
 • Borç Ödeme İşlemleri,
 • Akbank Direkt Şifre, Virman ve Mevduat Hesabına Ait Bilgileri Öğrenme,
 • Yatırım Fon Alım-Satım ile Döviz Alım-Satım İşlemleri.

Akbank Telefon Şubesini Kullanabilmek İçin Yapılacak İşlemler Nelerdir?

Telefon şubesini kullanabilmek için öncelikle, herhangi bir Akbank şubesinden Bireysel Bankacılık Sözleşmesi imzalanması gerekmektedir. Bu sözleşme imzalandıktan sonra; Müşteri numarası, Kart numarası, T.C. Kimlik numarası ve kart şifresi tuşlanarak birçok bankacılık işlemlerini şubeye gitmeden gerçekleştirebilirsiniz.

Havale veya EFT işlemlerini gerçekleştirebilmek için de, şubeden imzalayacağınız bir Talep Formu doldurmanız yeterli olacaktır. Doldurulan ve imzalanan bu forma istinaden bankada kayıtlı olan cep telefonunuza gelen şifre ile ve gerekli yönergeleri takip etmek suretiyle belirleyeceğiniz parola ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Belirlemiş olduğunuz parolayı unutmanız veya kaybetmeniz durumunda, size en yakın bir Akbank şubesine giderek tekrar form doldurmak ve yeniden parola belirlemek gerekir.

Akbank Telefon Şubesinden Yapılan İşlemler İçin Ücret Ödenir Mi?

Telefon Bankacılığı ile gerçekleştirilen işlemlerden bazılarından ücret talep edilebilmektedir. Örneğin, EFT, Havale, Swift gibi işlemlerin bir alt limiti ve işlem ücretleri bulunur. Bunun dışında; Hesap Özeti, Hesap İşletim ücreti gibi ödemelerle de karşılaşılabilir.

Akbank’a ait tüm işlem ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için bankanın www.akbank.com web sitesi üzerinden “Ürün ve Hizmet Ücretleri” bölümüne bakılabilir.

Akbank Telefon Şubesi Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Yer ve zaman kısıtlaması olmadan sürdürülen hizmetler sayesinde, müşterilerin şubeye kadar gitmesine gerek kalmaz. Akbank müşteri hizmetleri numarasının başına +90 ilave edilerek yurt dışından da arama gerçekleştirilebilir. Telefon Şubesi üzerinden yapılacak işlemlere ilişkin güncel ücret ve komisyon bilgilerine bankanın web sayfası üzerinden ulaşılabilir.

Diğer Akbank Müşteri İşlem Kanalları

Haftanın her günü 24 saat boyunca Akbank müşteri hizmetleri numarası ile telefondan işlem yapılabileceği gibi, tüm şubelerden, Akbank resmi sitesi online işlemler menüsünden ve mobil bankacılık ile de çeşitli işlemler gerçekleştirilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu