Akbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma 2020

Kredi kartı kullanımının fazla yapılması sonucu oluşan birikmiş borçların ödenmeme sonunda kişiye ciddi zorluklar ve ceza yaptırımları uygulanmaktadır. Halkın bilinçlenmesi adın oluşturulan yapılandırma imkanları ile kişiye uygulanan cezai yaptırımlar en aza indirilmeye amaçlanmıştır. Uzlaşma ile oluşturulan yapılandırma işlemi ile ödeme güçlüğü geçen kişilere taksitlendirilerek borçlarını sonlandırma imkanı tanınmaktadır.

Akbank Yapılandırma İşlemi İçin Gerekli Şartlar

Kredi kartı kullanımı sonunda oluşan mağduriyeti giderek amacıyla yasalar bağlamında yapılan uygulama ile birçok kişinin mağduriyeti giderilmektedir. Akbank kredi kartı yapılandırma işleminde kolaylık sağlayan bankalar arasında yer almaktadır. Kredi kartı yapılandırma işleminde ilk olarak banka yetkilileri ile görüşmeden önce kredi kartı borç bilgisinin öğrenilmesi gerekmektedir. Ödeme yapılmadığı günden itibaren 90 günlük bir süreç içerisinde banka yetkilileri yada bankaya ait müşteri temsilcileri ile yapılacak görüşmelerde uygun taksitlendirme tablosu oluşturulmaktadır. Dikkat edilmesi gereken en nemli nokta bu süreci başlatmak için bankanın avukatlara dosyayı sevk etmeden önce yapılası gerektiğidir.

Akbank Kredi Kartı Yapılandırma Süreci

Dolandırıcılığın arttığı son dönemlerde güvenli bir şekilde kart ve kişisel bilgilerin gizliliği için bizzat bankaya gidip işlemi başlatmak müşteri güvenliğini sağlamaktadır. 90 günlük sürecin içerisinde olan her kişi banka yardımı ile yapılandırma işlemini gerçekleştirmektedir. Yapılandırma işleminde banka kişiden ön ödeme talep edebilmektedir. Yapılandırma işlemi öncesinde kişisel bilgiler ve bir miktar para ile bankaya gitmesi işlemin gerçekleşmesini sağlamaktadır. Bu süreçte banka çalışanların inisiyatifi ile birlikte ön ödeme ücreti değişebilmektedir.

Ön ödeme sonucunda yapılanma işlemi oluşturulurken banka yetkililerinin belirlediği şartlar ve taksitler dahilinde olmaktadır. Kredi kartı toplam borcunun dışında bir miktar faiz işlemi de ücrete tabi tutularak taksitlendirme süreci başlatılır. Kredi kartı yapılandırma işlemi sonucunda taksitleri düzenli ödemeyenler için tekrar taksitlendirme işlemi uygulanmamaktadır. Kişilerin banka sicillerine işleyen bu durum sonunda ilerleyen zamanda tekrar kredi kartı sahibi olmak zor bir durumdur. Banka görevlisine ödeyebileceğiniz taksit tutarını belirterek mağdur olmamak adına uygun bir ödeme tablosu oluşturulmalıdır. Sözleşmeyi dikkatli okuyarak düzenli ve aksatmadan ödeme yapılması gerekmektedir.

Yorum Yapın