Akbank Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatma

Akbank Axes, neo gibi pek çok kredi kartının temassız özelliğini dileğinize göre kapatabilirsiniz. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok kolaylık hayatımıza girmektedir. Özellikle bankalar son dönemlerde teknolojiyi yakından takip ederek birçok kolaylığı müşterilerine sağlıyor. Mobil uygulamadan tutunda, online birçok işlemi kolayca yapmak teknolojinin bizlere sağladığı avantajlardan sadece birkaçı olarak gösterilebilir. Özellikle de temassız kredi kartı kullanma özelliği de teknolojinin bizlere sağladığı kolaylıklar arasında gösteriliyor. Fakat tüm bu yenilik ve özellikler beraberinde çeşitli zorlukları ve sıkıntıları da beraberinde getirmektedir. Siz de eğer Akbank kredi kartı kullanıyor ve temassız kullanım özelliğini kullanmıyorsanız, bunu kapatarak çeşitli dolandırıcılık ve sahtekarlıklardan da kendinizi korumuş olursunuz.

Akbank bu ödeme yöntemi sistemini barındıran oldukça önemli bankalar arasında yer alıyor. Bu fırsattan tüm Akbank müşterileri faydalanabilmektedir. Bu sistemi isteyen müşteriler için Akbank kredi kartı temassız özelliği açma ve kapatma işlemleri nasıl yapılır açıklayacağız.

Akbank Temassız Kart Özelliği

Temassız kartların müşterilere sunulan en iyi özelliği, çabuk ve sorunsuz ödeme gerçekleştirmesidir. Bu ödeme sisteminde faydalanan tüm müşteriler para üstünü beklemek veya sıra beklemek gibi bir zaman kaybı yaşamazlar. Akbank’ın bu ödeme yöntemi için verdiği günlük limite göre bu ödeme işlemi kolayca uygulanabilir.

Akbank Temassız Özelliği Açma

Temassız ödeme kartı özelliğine sahip olmak isteyen Akbank müşterileri, Akbank’ın İnternet şubesini kullanarak temassız ödeme kartı randevu taleplerini gerçekleştirebilirler. Akbank İnternet şubesini kullanmayan müşteriler Akbank’ın 444 2 525 numarasını çevirerek müşteri temsilcilerinden kartın talebinde bulunabilirler. Son işlem olarak Akbank’ın en yakın şubesine giderek müşteri temsilcisinden temassız ödeme yapan kartın talebinde bulunabilirsiniz.

Akbank Temassız Kapatma

Temassız kart açma işlemi gibi kapatma işlemi de aynı yol üzerinden yapılmaktadır.

  • Akbank’ın 444 2 525 müşteri hizmetleri numarasını arayarak kapatma işlemi görüşülebilir.
  • En yakın herhangi bir Akbank şubesine gidebilir.
  • İnternet şubesinden istenen işlemi yapabilirsiniz.

Bu işlemleri istediğiniz zaman kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

akbank temassız kapatma

Temassız Kartta Problem Oluşur mu?

Tüketiciler temassız kartın şifresiz ödeme yaptığından dolayı normal olarak biraz endişe ediyorlar. Bu endişenin sebebi kart sahibinin haberi olmaksızın yapılabilecek paran çekme durumudur. Normal şartlarda kartınızdan bir başkasının para çekebilmesi söz konusu olmamaktadır. Kart kaybolup herhangi bir kötü niyetli kişinin eline geçerse ancak bu durum büyün ihtimalle gerçekleşebilir. Fakat kartın güvenliği sağlandığı takdirde, bu durum gerçekleşmeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu