Akbank Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatma

Akbank Axes, neo gibi pek çok kredi kartının temassız özelliğini dileğinize göre kapatabilirsiniz. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok kolaylık hayatımıza girmektedir. Özellikle bankalar son dönemlerde teknolojiyi yakından takip ederek birçok kolaylığı müşterilerine sağlıyor. Mobil uygulamadan tutunda, online birçok işlemi kolayca yapmak teknolojinin bizlere sağladığı avantajlardan sadece birkaçı olarak gösterilebilir. Özellikle de temassız kredi kartı kullanma özelliği de teknolojinin bizlere sağladığı kolaylıklar arasında gösteriliyor. Fakat tüm bu yenilik ve özellikler beraberinde çeşitli zorlukları ve sıkıntıları da beraberinde getirmektedir. Siz de eğer Akbank kredi kartı kullanıyor ve temassız kullanım özelliğini kullanmıyorsanız, bunu kapatarak çeşitli dolandırıcılık ve sahtekarlıklardan da kendinizi korumuş olursunuz.

Temassız Kart Özelliği Nedir?

Değişen teknolojik yenilikler hayatımızda birçok işlemi ve hareketi kolayca yapabilmeyi bizlere sağlamaktadır. Temassız kart kullanımı da bu özelliklerden sadece biridir. Siz de eğer kredi kartı kullanmadan temassız kart kullanımı ile ödemelerinizi pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Akbank Türkiye’nin en önemli bankalarından biri olup, bu özelliği kullanıcıların isteğine bırakarak kullanıma sunmuştur. Siz de bu özelliği kullanabilir, dilerseniz de iletişime geçerek kapatabilirsiniz. Hızlı ve pratik özelliğinin yanı sıra dolandırıcılık vakaları nedeni ile bazı müşteriler bu özelliği kapatmayı tercih ediyor.

Akbank Kredi Kartın Temassız Özelliği Nasıl Kapatılır?

Tüm bankalarda olduğu gibi Akbank müşterilere de temassız kart özelliğini kullanarak bu özellikten yararlanabilirler. Düşük ödemelerde temasız kart özelliğini kullanarak şifre girmeden ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bu özellik birçok müşterinin memnuniyetini kazanmış olsa da bazı müşterilerde dolandırıcılık olaylarına karşı bu özelliği kullanmak istemiyor. Siz eğer bu özelliği kullanmak istemiyorsanız, adım – adım kartın bu özelliğini şu adımlardan kapatabilirsiniz.

Akbank müşteri temsilcisini arayarak kartın bu özelliğini kapatabilirsiniz. Öncelikle müşteri temsilcisi numarasını arayarak ilgili adımlardan size yardımcı olacak kişiye bağlanmanız gerekiyor. Bu adımları geçtikten sonra rutin müşteri kontrolü yapılarak istediğiniz işlemleri müşteri temsilcisi ile görüşerek kolayca telefondan yapabilirsiniz.

Sadece müşteri temsilcisini arayarak değil, aynı zamanda şubeye giderek de bu özelliği kapatabilirsiniz. Temassız kredi kartı kullanım özelliği günümüzde şube ve müşteri hizmetlerini arayarak kolayca yapılıyor. Akbank kredi kartlarınızın temassız özelliğini kapatmak isterseniz anlattığımız yollarla bu şekilde yapabilirsiniz.

Yorum Yapın