Akbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank kredi kartı başvurusu da birçok kartta olduğu gibi internet üzerinden yapılabiliyor. Wings, Axess gibi kredi kartlarına online olarak başvuru yapılması mümkündür.

Akbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank’tan kredi kartı sahibi olmak isteyenler için pek çok başvuru yolu bulunmaktadır. Bunlar internet sitesi, çağrı merkezi, mobil uygulama ve şubeler gibi sıralanabiliyor. Ancak şunu belirtelim ki Akbank kredi kartı başvurusu sms ile ne yazık ki yapılamıyor. Bankanın resmi adresinde böyle bir bilgi bulunmamakta. İşte tüm detaylarıyla başvuru yöntemleri:

Akbank İnternet Sitesinden Kredi Kartı Başvurusu

Akbank’ta internet üzerinden kredi başvurusu yapmak için ilk olarak web sitesine giriş yapmalısınız. Daha sonra “Kredi Kartı” bölümünde yer alan formu doldurup yollamanız gerekecektir. Formda adınız soyadınız, cep telefonunuz ve tc kimlik numaranız, başvuracağınız kredi kartı türü gibi alanlar dolduruluyor. Bunları doldurduktan sonra “gönder” butonuna tıklayıp başvuruyu gönderebilirsiniz. Daha sonra verilen telefon numarası aranıp sizlere bilgi verilecektir.

Akbank Direkt Uygulamasıyla Kredi Kartı Başvurusu

Akbank Direkt Mobil uygulamasıyla hızlı bir şekilde kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için de daha önceden Akbank müşterisi olmanız gerekecektir. Akbank Direkt uygulamasını cep telefonunuzdan ücretsiz olarak indirmeniz mümkündür.

Akbank Çağrı Merkezi ile Yapılan Kredi Kartı Başvurusu

Akbank’ın s müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunu yapmak için de 444 25 25 ya da 0850 222 2525’i arayarak müşteri temsilcisiyle görüşme yapmanız gerecektir. Müşteri temsilcisi, sizden doğum tarihi, tc kimlik numarası ve bazı bilgiler isteyip ilettikten sonra güvenli bir şekilde kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Akbank Banka Şubeleri Aracılığıyla Kredi Kartı Başvurusu

Akbank’ın banka şubelerine giderek müşteri temsilcisinden kredi kartı başvurusu isteğinde bulunabilirsiniz. Kredi kartı başvurularında genel olarak maaş belgesi, kimlik belgesi istenecektir. Ayrıca kredi kartı alabilmek için de kredi notunuzun iyi derecede olması gerekir.

ATM Aracılığıyla Yapılan Başvuru Adımları

Akbank ATM’lerinden de kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Eğer bankanın müşterisi değilseniz kartsız işlem menüsünü seçip T.C. kimlik numarası girildikten sonra başvurunuzu gerçekleştirmiş olursunuz. Kredi kartı başvurusu Akbank’a bu yöntemlerle yapılabiliyor.

Akbank Kredi Kartı Özellikleri

Akbank’ın en popüler kredi kartı Axess’tir. Market ve akaryakıt harcamalarında çok sayıda indirim sunan bu kredi kartı, taksitli alışveriş yapmayı da mümkün kılar. Bu kredi kartı taksitli alışveriş kolaylığı sunduğu için son derece önemlidir. Herkesin ilk tercihi bu karttır. Diğer kredi kartı ise Wings kredi kartıdır. Bu kredi kartı ise uçak mili biriktirmenizi sağlar. Akbank Wings kredi kartı başvurusu yapmak isteyenler de internet üzerinden başvurularını yapabilir. Kredi kartları 10 gün içinde adrese teslim edilmektedir.

Bankanın sağlamış olduğu bazı özellikleri ise şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Akbank’ın kredi kartı, diğer standart tüm kartlarda yer alan özellikleri içinde barındırıyor.
  • Akbank kredi kartı ile anlaşmalı işyerlerinden taksitli ya da tek çekim olarak yapılan alışverişlerde bulunabilirsiniz
  • Harcama yaptıkça puan kazanabilme imkanınız olduğu gibi bu puanları yaptığınız harcamalarınızda nakit olarak kullanabilirsiniz.
  • Kredi kartından nakit avans çekebilir, bankanın belirlemiş olduğu taksit limitine kadar taksitlendirme imkanı elde edebilirsiniz.
  • Akbank kredi kartı sürekli kampanyalar düzenlerken siz de alışverişlerde kazandığınız bol puanlarla rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz.

Akbank kredi kartı başvurusu için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu