Akbank BES İptali

akbank bes iptal

Akbank bes iptal telefon numarası ve bes’ten cayma hakkınızı kullanabilmek için gerekli bilgiler yazımızda yer alıyor. Çalışma hayatı boyunca elde ettiği konforu emeklilikten sonra da sürdürmek isteyen kişilerin tercih ettiği bireysel emeklilik sistemi, ikinci bir emeklilik olarak görülmektedir. Çünkü Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak çalışan bireylerin aylık aldıkları maaşlar, emeli olmaları ile birlikte belirli oranlarda düşer. Bu durumda emekli olduktan sonra yaşam konforları azalır. Çalışılan dönemdeki mali konforun devam etmesi için bazı birikimlerin yapılması gerekir. Bunların başında ise otomatik BES gelmektedir.

Bireysel Emeklilik Sistemi

Kısa adı BES olan bireysel emeklilik sisteminde; kişinin maaş durumuna göre aydan aya belirli kesintiler yapılır. Bunun için devletin belirlediği bir alt limit vardır. Çünkü bireysel emeklilik, devlet tarafından zorunlu hale getirilmiştir. Ancak belirtmekte fayda var ki sadece katılım zorunludur. İstediğiniz zaman BES iptalini isteyebilirsiniz. Ancak Akbank BES iptal yöntemlerinin bazı şartları vardır.

Akbank Bireysel Emeklilik Sistemi

Akbank 18 yaşından büyük ve medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip herkese BES imkanı sunmaktadır. Akbank bünyesinde oluşturulacak BES’in en alt ödeme sınırı 220 TL’dir. Ödeme periyodu müşterinin isteğine bağlı olarak aylık, 3 aylık veya 6 aylık olabilir. Hatta yıllık olarak ödeme yapmak dahi mümkündür. Akbank bünyesinde BES müşterisi olan kişiler ödemelere ara vermek zorunda kalırlarsa bunun için herhangi bir kesinti uygulanmaz.

Akbank BES İptali Nasıl Yapılır?

Akbank’tan yapılan BES istenildiği zaman iptal edilebilir. Bunun için en yakın Akbank şubesine gidilerek BES iptali için başvuru yapılır. Banka personelinin verdiği BES iptal formu doldurulur ve teslim edilir. Gerekli sürenin dolmasından sonra BES iptal edilir ve tutar müşteri hesabına geri yatırılır.

Akbank BES İptal Telefon Numarası

Akbank BES iptalinin bir diğer yolu müşteri hizmetleri ile görüşmektir. Bu konuda görüşülecek Avivasa sigorta şirketi müşteri hizmetlerinin telefon numarası 444 11 11 şeklindedir. Bu numara arandıktan sonra istenen güvenlik adımları tamamlanır ve BES iptal talebi iletilebilir. Görüşülen müşteri temsilcisi BES’i iptal eder ve para 10 gün içinde hesaba geri yatırılır.

akbank bes iptal telefon numarası

Akbank BES sistemine yatırılan paranın hiç kesinti olmadan geri alınabilmesi için; BES’in başladığı zamandan itibaren 2 ay içerisinde iptal işlemin yapılması gerekir. Aksi durumda katkı payı, fon giderleri gibi bazı kesintiler uygulanacaktır. Akbank bes iptal işlemleriniz için anlattığımız yöntemlerden herhangi birini deneyebilirsiniz. Kolay bir şekilde BES iptali yapabileceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu