Akbank Altın Hesabı Nasıl Açılır?

akbank altın hesabı nasıl açılır

Akbank altın hesabı açmak, vadeli, vadesiz altın hesap özellikleri ve avantajları hakkında bu sayfamızda bilgiler bulabilirsiniz. Akbank’ın altın biriktirmek isteyenler için verdiği hesap hizmetleri arasında vadesiz altın mevduat hesabı, altın daveti günleri ve vadeli altın hesabı yer alıyor. Evde yastık altında bekleyen altınlarından kurtulmak ve altınlarını çalınma durumlarına karşı koruma altına almak isteyenler için Akbank, altın hesaplarıyla hizmet veriyor. Kişiler bu hesaplara başvurarak altınlarını değerlendirebiliyorlar.

Akbank Altın Mevduat Hesabı Nedir?

Altın mevduat hesabı Akbank’ın müşterilerine sunduğu altın hesaplarından birisidir. İyi bir gelecek için kişilerin biriktirdiği ve saklamakta zorluk çektikleri altınların hesapta tutulması ve değerlendirilmesini sağlamayı amaçlarlar. Bu hesapta gram cinsinden satın alınan altınlar değerlenir. Kişiler bankada bulunan hesapları aracılığıyla altınları satın alarak hesaplarına yatırabilirler.

Akbank Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Akbank altın hesabı açmak isteyenler Akbank’ta bir hesabı olması durumunda internet bankacılığı ve mobil uygulama üzerinden hemen altın hesabı açabilirler. Yani altın hesabı açmak için öncelikle Akbank’ta bir hesabınız olması gerekiyor. Eğer hesabınız yoksa en yakın Akbank şubesinden vadesiz hesap açma başvurusunda bulunabilir daha sonrasında vadeli veya vadesiz altın hesabınızı açabilirsiniz.

Mutlaka bakın: En avantajlı altın hesabı hangi bankada

Akbank Altın Mevduat Hesabının Özellikleri

Akbank tarafından verilen altın mevzuat hesabını kişiler şubeler ya da internet bankacılığı üzerinden ücretsiz olarak açabilirler. Akbank’tan açılan altın mevduat hesabının özellikleri şunlardır;

  • Kişiler açtıkları bu hesap ile 24 ayar altınları 24 saat kesintisiz olarak Akbank şubelerinden ya da Akbank dağıtım merkezleri üzerinden satın alma ve satış yapma imkanı bulabilirler.
  • 0,01 gram’dan başlayan altın miktarlarıyla işlem yapabilirler.
  • Bu hesaba sahip olan kişiler bankaya verdikleri talimatla belirli aralıklarla altın alım ya da satım işlemlerini gerçekleştirebilirler.
  • Kişiler sahip oldukları altın hesaplarına bu hesap üzerinden havale yapabilirler. Aynı şekilde başkalarının hesabına da havale yapabilirler.
  • Kişiler bu hesabı vadesiz olarak açtılarsa söz konusu hesapta bulunan 150 bin TL’ye kadar olan birikimleri devlet tarafından güvence altına alınır.

Bu özelliklere sahip altın mevduat hesabından açmak isteyen kişiler Akbank internet bankacılığını ya da Akbank mobil bankacılığını kullanabilirler.

Akbank Vadeli Altın Hesabı

Altın hesabı için Akbank’ı tercih eden kişiler vadesiz altın hesabı açabilecekleri gibi vadeli altın hesabı da açabilirler. Bu hesapla kişiler altın birikimi yapabilirler ayrıca yaptıkları birikimler için ekstra gelir elde edebilirler. Bu da belirlenen faiz oranlarına bağlı olarak gerçekleşir. Vadeli altın hesabı açmak isteyen kişiler en az 500 gr altınla bu hesabı açarlar ve açtıkları hesabın vadesi ise en az 6 ay olur. Bu hesapta 6 aydan uzun olan vade sürelerinde uygulanan faiz oranı yaklaşık olarak 0,50 olur.

Akbank’tan Farklı Bir Hizmet: Altın Daveti Günleri

Akbank altınlarını değerlendirmek isteyenlere sunduğu vadeli ve vadesiz altın hesabı dışında altın daveti günleri isminde yeni bir fırsat daha tanır. Bu hizmette kişilerin evlerinde tuttukları altınların değerlendirilmesi amaçlanır.

Kişiler ellerindeki takıları şubelere götürdüklerinde bu altınları 24 ayar olarak hesaplanarak miktarlarına göre gram altın olarak hesaplarına yatırılır ve hesaplarında değerlendirilir. Kişiler hesaplarında bulunan gram altınları istedikleri zaman alıp satabilirler. Ayrıca istedikleri zamanda hesaplarında bulunan gram altınları bankadan alabilirler.

Altın daveti günlerine katılmak isteyen kişilerin bu fırsatı değerlendirmesi için Akbank tarafından bir alt limit belirlenmemiştir. Kişiler isterlerse ellerinde bulunan tek çeyrek altını da bu günlerde değerlendirebilirler.

Altın daveti günlerini değerlendiren kişilerin hesaplarında bulunan birikimlerde 150 bin TL’ye kadar devlet güvencesi altına alınır. Kişilerin bankalara getirdikleri altınlarının değerlendirilmesi ise banka ekspertizi tarafından yapılır ve kişiler ekspertiz hizmetinden ücretsiz olarak yararlanabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu