En Avantajlı Aidatsız Kredi Kartları 2022 (Güncel Bankalar)

aidatsız kredi kartları

Kredi kartları en çok kullanılan tüketici finansman araçlarından biridir. Kart aidatı olmayan kredi kartları ve bu kartları veren bankaları yazımızdan inceleyebilir, sizin için en avantajlı aidatsız kredi kartını seçebilirsiniz.

Aidatsız Kredi Kartı Nedir?

Kart aidatı veya yıllık üyelik ücreti, bankalar tarafından yılın belirli dönemlerinde olacak şekilde müşterilerden tahsil edilen bir ücrettir. Bu ücretin olmadığı kredi kartlarına ise aidatsız kredi kartı deniyor. Eskiden kredi kartı aidatı tüketici için can sıkıcı bir durumdu ancak böyle bir zorunluluk artık yok.

Finansal tüketicilerden alınacak ücretler tebliğinin 11. maddesine göre kredi kartı çıkaran bankalar, yıllık üyelik ücreti veya benzeri şekilde ücret tahsil etmedikleri bir kredi kartı ürünü sunmak zorundadır. Tüketicinin aidatsız karta yaptığı başvurunun reddedilmesi durumunda üyelik ücreti olan kart başvurusu kabul edilemez. Bankalar, ücretli ve ücretsiz kartların limitini aynı kriterlere göre belirlemekle yükümlüdür. Tüketicinin kredi kartı limiti aynı kalmak şartıyla yıllık ücreti olan karttan aidatsız kredi kartına geçiş talebi banka tarafından yerine getirilmek zorundadır.

Bankaların Aidatsız Kredi Kartları Hangileri?

Aidatsız olarak çıkarılmış kredi kartlarının diğer kartlar gibi tüketicilere sunduğu birçok avantaj bulunuyor. Elbette en büyük avantaj masrafsız olarak kullanılabiliyor olması. Harcamalarda da kullanıcısını mutlu eden özellikleriyle aidatsız kredi kartları listesi şu şekilde:

 • Enpara.com Kredi Kartı
 • Akbank Free Kredi Kartı
 • Garanti BBVA Bonus Flexi
 • QNB Finansbank CardFinans Fix
 • Yapı Kredi World Eko Kart
 • İş Bankası Maximum Aidatsız Kart
 • HSBC Concept Kart
 • TEB Sade Kart
 • Halkbank Halkcard
 • ING Bank Light Kart
 • Odeabank Bank’O Card

Enpara.com Kredi Kartı

enpara kredi kartı

Türkiye’de dijital ve masrafsız bankacılığın öncüsü olan Enpara.com’un aidatsız kredi kartını ilk sırada yazmak istedik. Ömür boyu aidat almayacağını sözleşmesinde net bir şekilde belirten enpara, daha pek çok avantajıyla ön plana çıkıyor. QNB Finansbank ile anlaşmalı tüm üye işyerlerinden taksitli alışveriş yapabileceğiniz gibi, kredi kartı harcamalarınızı faizsiz ve ücretsiz taksitlendirme seçeneği de bulunuyor. Her ay 3 harcamanızı toplamda 3.000 TL’ye kadar masrafsız taksitlendirebiliyorsunuz.

İnternet alışverişlerinde de güvenliği ön planda tutan enpara’da, kartınızı dilediğiniz gibi alışverişe açıp kapayabilir, limit belirleyebilir veya ayrı bir sanal kart oluşturarak güvenli alışverişler gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca sürekli değişen ve kullanıcılarına değer katan kampanyalar ile mükemmel fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Daha fala ayrıntı ve başvuru için Enpara.com Kredi Kartını inceleyebilirsiniz.

Akbank Free Kredi Kartı

akbank free kredi kartı

Akbank Free Kredi Kartı kart aidatı olmaması ve müşterilerini memnun eden bir sürü özelliğiyle ön plana çıkıyor. Free Kart ile artı taksit, erteleme ve chip para gibi kampanyalardan istediğinize katılıp katılmama özgürlüğü size ait. Ayrıca üye işyerlerinde temel Axxes özelliklerinden ücretsiz faydalanıyorsunuz.

Nakit para lazımsa hiçbir evrak gerekmeden, hızlı para, taksitli avans veya SMS para seçeneklerini kullanıp nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Daha küçük tutarlarda nakit ihtiyacı için nakit avans özelliği de bulunuyor. İsterseniz diğer bankalardaki kredi kartı borçlarınızı Akbank kredi kartı yapılandırma hizmetiyle Free Kart’ınıza aktarıp borçlarınızı tek bir yerde toplayabilirsiniz.

Free Kart sizin için kartınızdan yaptığınız tüm harcamaları Free Bütçem SMS servisi sayesinde takip eder ve sizi her an bilgilendirir. Bu servis sayesinde kullanılabilir limit, güncel borç bakiyesi ve son ödeme tarihi bilgilerinizi mesajla alabilir veya belirlediğiniz limite ulaştığınızda yine mesajla uyarı alabilirsiniz. Kart başvuru için Free Kart başvuru formunu doldurabilir ve onaylanması halinde kartınızı kısa sürüde kullanamaya başlayabilirsiniz.

Garanti BBVA Bonus Flexi

garanti bbva bonus flexi

Garanti BBVA’nın aidatsız olarak sunduğu kredi kartından Bonus Flexi avantajlı bir kart olarak karşımıza çıkıyor. Bonus Flexi ile alışverişlerinizde taksit ve bonus fırsatları kullanıcılarını bekliyor. Türkiye’nin en yaygın işyeri ağı olarak adlandırılan Bonus üye işyerlerinde bonus kazanıp, bu bonuslarla bedava alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca tüm Bonus kampanyalarına tek bir SMS ile katılım sağlayabiliyorsunuz.

Bonus üye işyerlerinde taksitli alışverişin yanı sıra, tüm harcamalar için ek taksit ve işlem erteleme özelliklerini kullanabiliyorsunuz. Kart sahipleri isterlerse ek kart olarak da yakınlarına Flexi kart çıkarabilirler. Bonus Flexi başvurusu için BFLEXI yazıp 3340’a SMS gönderebilir, başvuru formunu doldurabilir veya Garanti BBVA şubelerinden şahsen başvuru yapabilirsiniz.

QNB Finansbank CardFinans Fix

qnb finansbank cardfinans fix

QNB Finansbak CardFinans Fix ile yıllık üyelik ücreti ödemeden alışverişlerinizde taksit ve ParaPuan özelliklerini kullanabilirsiniz. Ancak taksit ve ParaPuan özelliklerinden faydalanmak için Artı Paket’e üye olma şartı bulunmaktadır. Bu kart sayesinde anında kredi imkanı da elde edip hızlı bir şekilde nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. CardFinans Fix’in diğer avantajları ise şöyle:

 • Market ve benzin programı sayesinde bu harcalamarda %5 indirim kazanabilirsiniz.
 • TaksitKolay özelliği ile 50 TL ve üstü tek çekim harcamaları sonradan taksitlendirebilirsiniz.
 • EsktreTaksit uygulamasıyla asgari tutarı ödedikten sonra kalan borcu 6, 9 veya 12 taksite bölebilirsiniz.

CardFinans Fix başvurularını 0 850 222 0 900 numaralı çağrı merkezi, internet veya cep şubesi, online başvuru formu veya QNB Finansbank şubeleri üzerinden yapabilirsiniz.

Yapı Kredi World Eko Kart

Yapı Kredi’nin World Eko Kart ürünü ile aidatsız kredi kartı kullanmanın yanında tüm World üye işyerlerinde standart taksit ve Woldpuan fırsatlarından faydalanabiliyorsunuz. Kazanılan Worldpuanları dilediğiniz alışverişlerinizde kullanabiliyorsunuz. World kampanyaları arasında bu kartı kapsayan kampanyalar olduğu gibi kapsamayanlar da olabiliyor buna dikkat ederek alışverişlerinizi yapabilirsiniz.

World Eko kart ile taksitli nakit avans özelliğini kullanıp, 5-12 ay arasında sabit faiz oranlarıyla geri ödeme yapılabiliyor. Ücretiz olarak çıkartılabilen ek kart da tüm World Eko avantajlarından faydalanabiliyor. World Eko başvurusu için ve 444 0 444 / 0850 222 0 444 numaralarını veya Yapı Kredi şubelerini kullanabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Maximum Aidatsız Kart

maximum aidatsız kart

Türkiye İş Bankası, Maximum Aidatsız Kart ile müşterilerine yıllık üyelik ücreti olmayan bir kart sunuyor. Bu kart ile Maximum üye işyerlerinden yaptığınız alışverişlerle MaxiPuan kazanıp kazandığınız puanları yine aynı üye işyerlerinde bedava alışveriş olarak kullanabilirsiniz. Kartın öne çıkan diğer özellikleri şöyle:

 • Bankamatik kartı özelliği var.
 • Tek ödemeli alışverişler uygun şekilde taksitlendirebilir veya ertelenebilir.
 • Nakit avans çekimleri 12 aya kadar taksitlendirebilir.
 • Ek kart çıkartılabilir.

Kart sahipleri aidat ödemeden Maximum kartların temel özelliklerinden yararlanabiliyor ancak, faydalanamadıkları bazı özellikler bulunuyor. Maximum üye işyerleri dışında ve yurt dışından bankanın verdiği ilave puanlar, ilave taksit ve erteleme, indirim uygulamaları, hediye ürün, ilave maxipuan kampanyanları ve kanyon vale indirimi Maximum Aidatsız Kartta bulunmuyor.

Maximum Aidatsız Kart başvurusunu Türkiye İş Bankası şubelerinden veya AİDATSIZ yazıp boşluk bırakıp T.C. kimlik numaranızı 4402‘ye SMS göndererek yapabilirsiniz.

HSBC Concept Kart

HSBC Concept Kart ile kart aidatı ödemeden taksitlendirme fırsatlarından ve Advantage NakitPuan özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Advantage üye işyerlerinde alışverişlerinizi tek çekim veya taksitlendirerek yapabilirsiniz. Kart ile dönemlik Advantage kampanyalarından faydalanmak için seçilen kampanyanın ücreti ödemek durumundasınız. Ancak bazı kampanyalarda Concept Kart için de ücretsiz katılım olabiliyor.

HSBC Concept Kart başvurularını, internet veya mobil bankacılık ya da size en yakın HSBC şubelerinden yapabilirsiniz.

TEB Sade Kart

TEB’in aidatsız kredi kartı olan Sade Kart yurt içi ve yurt dışı alışverişlerde kullanılabiliyor. Bu kartın sadece peşin ödeme özelliği bulunuyor. Peşin 100 TL ve üzeri harcamaları dilerseniz faizle 3-12 ay arası taksitle ödeyebilir veya 30-90 gün arasında öteleyebilirsiniz. Nakit avans özelliği bulunuyor ve günlük olarak limitler dahilinde tüm TEB ATM’lerinden para çekebilir ve nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Açıkçası çok avantajlı bir kart olduğunu söyleyemiyoruz.

Halkbank HalkCard

Halkbank’ın aidatsız kartı olan HalkCard ile tüm dünyada Visa/MasterCard logolu üye işyerlerinden alışveriş yapılmaktadır. Bu kartı kullandıkça ParafPara kazanıp, kazandığınız ParafPara’yı Paraf üyesi işyerlerinde para yerine geçecek şekilde kullanabilirsiniz. HalkCard’ın olumsuz diyebileceğimiz özelliği ise taksitli işlem yapılamaması ve kampanyalardan yararlanamamasıdır.

ING Bank Light Kart

ING Bank Light Kart da yıllık kart aidatı olmayan bir karttır. Kartı dilerseniz peşin alışverişlerde kullanıp, daha sonrasında taksitlendirebilirsiniz. Bunlar haricinde bir avantajı bulunmuyor. Light Kart başvuruları 0850 222 0 600 numaralı telefon bankacılığı veya ING Bank şubelerinden yapılabiliyor.

Odeabank Bank’O Card

Odeabank’ın Bank’O Card ürünü de yıllık kart ücreti olmayan kartlar arasında. Bu kart peşin alışverişlerde kullanılabiliyor. Nakit avans ve taksitli avans özelliğiyle ile ön plana çıkan Bank’O Card sürpriz kampanyalarını da kart sahipleriyle buluşturuyor. En fazla 5 adete kadar yakınlarınız için ek kart çıkartabiliyorsunuz.

Bank’O Card başvurusunu 444 8 444 numaralı iletişim merkezi, Odeabank şubeleri veya BANKO yazıp T.C. kimlik numaranızı 8444’e SMS göndererek yapabilirsiniz.

Sitemizde bulunan kredi kartları bölümünden güncel diğer rehber içerikleri inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu