Acil Para Lazım Diyenlere Tavsiyeler

acil para lazım

Bu yazımızda acil para lazım, çok sıkıştım borç para arıyorum diyenler için önemli tavsiyeler vereceğiz. Herkes bazı zamanlarda çok acil nakit ihtiyacı duyabilir. Ancak bu konuda çok da dikkatli olmalısınız. Çünkü dolandırıcılar özellikle para ihtiyacı acil olan kişilerden faydalanmaktadır. Tavsiye edeceğimiz yöntemler ile kişiler mali ihtiyaçlarını giderebilirler.

Eş Dost Akraba Yardımı

Toplumumuzda borç para lazım dendiğinde akla gelen ilk yöntem eş, dost, akraba denilen yakın çevreye başvurmaktır. Borç istediğiniz kişide iyi bir intibanız varsa genelde olumlu cevap alınır. 1 saat içinde para bulma ihtimaliniz bile olabilir. Ancak bazı durumlarda bu kişilerde de para olmaz ve borç veremezler.

Banka Kredileri

Günümüzde bankacılık oldukça gelişmiştir. Bankalar herkesin kredi notuna ulaşabildikleri sistemlerce sorgulama yapabiliyorlar. Ayrıca bankaların birçoğu acil kredi kampanyası yapar. Bu kampanyalara yılın her günü ulaşmak mümkündür. Kısa vadede acil para lazım diyen kişiler kişiler, bu yöntem ile ihtiyaçlarını giderebilirler. Ancak bankalardan kredi çekmenin şartları vardır ve herkes bu şartlara uygun olmayabilir. Örneğin; sigortasız kişiler bankalardan genellikle kredi çekemezler. Kredi notu düşük kişiler bankalardan kredi çekemezler. Bankalar kredi notu düzgün, ödeme kabiliyeti olan kişilere kısa sürede cevap verebilir ancak bunun dışındaki kişiler için uygun değildir. Bu durumda bu kişilerin başka çözüm yolları araması gerekir.

DİKKAT: Banka kredi vermiyorsa bize gelin diyen kişilere ve kurumlara itibar etmeyiniz. Büyük ihtimalle dolandırılırsınız veya zararlı çıkarsınız.

Paraya Çevrilebilir Alışverişler

Cep telefonlarının fiyatları yüksek seviyelerdedir ve cep telefonlarına elden taksit veya kredi kartına taksit seçenekleri uygulanmamaktadır. Cep telefonu satın almak isteyen kişi ya peşin alım yapar ya da satıcı ile sözleşme yapar. Aynı zamanda birçok finansal kuruluş ve bankalar cep telefonları için kredi verirler. Peşin alım dışındaki yöntemlerin her ikisi de acil nakit ihtiyacı olan kişiler için çözüm niteliğindedir. Zarar oranı yüksek olsa da anlık paraya ihtiyacı olan kişiler bu yönteme başvururlar. Cep telefonunu taksitli satın alan kişi, bir başkasına cep telefonunu peşin satar ve nakit elde eder. Ödemesini daha sonra taksitli gerçekleştirir.

Acil para lazım diyenler için, cep telefonu gibi acil nakit ihtiyacına çözüm sunan alışverişler arasında sayılabilecek bir diğer ürün ise altındır. Birçok kuyumcu hem kredi kartı ile hem de taksitli altın satışı yapar. Taksitli altın alan kişi, hemen altını bozdurur ve acil nakit ihtiyacını karşılar. Burada fazla zarar etmemek için göz önünde bulundurulması gereken konu ise alınan altının fazla işçiliğinin olmaması gerektiğidir. Çünkü işçiliği yüksek olan altınlarda, alım satım arasındaki makas açılır ve ödeme zorlaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu