3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

3 ay ertelemeli kredi

Acil nakit ihtiyacı hiç beklenmedik anlarda ortaya çıkabilir. Bu ihtiyaca en nitelikli cevabı veren kurumlar hiç şüphesiz bankalardır. Bankalar ihtiyaç dahilinde kredi verirler ancak kredi verme aşamasında özel kriterler belirler. Bankaların sunmuş olduğu kredi seçenekleri bazı dönemlerde çok popüler olurken yoğun talep görmektedir.

Ancak bazı dönemlerde krediye talep azalış gösterir. Böyle durumlarda bankalar, kişileri kredi çekme konusuna yönlendirmek için bazı kampanyalar düzenler. Bu kampanyalardan birisi de 3 ay ertelemeli kredi verme seçenekleridir. Kişiler bu kredi seçeneğinden yararlandıklarında krediyi alacak ve kredi taksitini 3 ay sonra ödemeye başlayacaklardır.

Hangi Bankalar Üç Ay Ertelemeli Kredi Veriyor?

Ülkemizde genellikle özel bankalar üç ay ertelemeli kredi veriyor.

Bu bankalar;

  • Akbank
  • TEB
  • Denizbank
  • Garanti bankası
  • Odeabank
  • Yapı Kredi Bankası
  • Hsbc Bankgibi bankalardır.

Üç ay ertelemeli kredi limitleri bankalara göre farklılık gösterir. Üç ay ertelemeli kredi veren bankaların çoğu 6 ay ertelemeli kredi seçeneği dahi sunmaktadırlar.

Ertelemeli Kredi Veren Bankalardan Hangisine Başvuru Yapmak Daha Avantajlıdır

Eğer kredi çekmek istiyor ve bu kredinin taksitini 3 ay sonra ödemeye başlamak istiyorsanız, önceliğiniz kredinin faiz oranını incelemek olmalıdır. Bankalar bu anlamda faiz oranları bakımından birbirlerinden farklı seçenekler sunmaktadır. En uygun kredi taksitini ödeyeceğiniz bankayı seçmeli ve gelir seviyenize uygun olan seçeneğe başvuru yapmalısınız.

Ertelemeli Kredilerde Kesintilere Dikkat Edilmeli

Kredi ihtiyacı olan çoğu kişinin dikkat etmediği konulardan birini de bankanın kredi kesinti miktarları oluşturuyor. Paraya ihtiyacı olmasından dolayı hemen krediyi çekeyim düşüncesi taşıyan kişiler bu aşamada masraflara dikkat etmiyor. Ancak bu konu son derece önemli bir konuyu oluşturuyor.

Çünkü kredi çekildikten sonra içinden kesilen bu masraf tutarları büyük miktarları oluşturur. Aynı zamanda kredi faiz oranı düşük olduğu için o bankanın seçildiği düşünüldüğünde faize büyük oranda etki ettiği görülür.

Bu nedenle kredi çekerken hem kredi faiz oranlarının hem de masrafların hesap edilmesinde yarar bulunuyor. Faiz oranı düşük diye çekilen kredi, masraflarıyla birlikte incelendiğinde faiz oranları yükselebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu