2. El Taşıt Kredisinde Devlet Bankaları En Uygun Faiz Oranlarıyla Dikkat Çekiyor

2. El Taşıt Kredisinde Devlet Bankaları En Uygun Faiz Oranlarıyla Dikkat Çekiyor

Bu günlerde kredi çekerek ikinci el taşıt almayı düşünenler için bazı bankaların faiz oranları daha uygun seviyede görülüyor. Özellikle bu süreçte insanların toplu taşımaya olan güveninin azalması ikinci el araba sektörünü canlandırdı. Bu durumdan faydalanmak isteyen bazı bankalarda faiz oranlarında indirime giderek vatandaşa kolaylık sağlıyor.

Devlet bankaları bu dönemde önemli indirimler hazırlarken katılım bankaları da onlara aynı imkanlarda kredi desteği sunuyor. Bunun yanında özel bankalarda da hareketlilik söz konusu. İçinde bulunduğumuz temmuz ayında taşıt kredilerinde önemli imkanlar sağlanıyor.

Üç büyük devlet bankası olan Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bank %0.82 faiz oranı ile kredi kampanyalarını duyurdu. Özel bankalar arasında yer alan ING Bank da aynı faiz oranıyla taşıt kredisi vereceğini açıkladı. Ancak devlet bankalarında krediyi çektikten 6 ay sonra ödemeye başlayabilme imkanınız bulunuyor.

40.000 lira örnek ödeme tablosu bu saydığımız bankalarda şu şekilde;

Halkbank Ziraat Bankası VakıfBank ve ING Bank’ta 40 bin lirayı, 60 ay vadeli ve 0.82 faiz oranıyla aylık 886 TL taksitle alabiliyorsunuz.

ÖZEL BANKALARDA 40.000 TL – 60 AY VADE ÖDEME SEÇENEKLERİ

TEB %0.90 faiz oranıyla 909 TL

Yapı Kredi %0.93 faiz oranı ile 918 TL

Türkiye İş Bankası %0.87 faiz oranı ile 900 TL

Türkiye Finans %0.84 faiz oranıyla 892 TL

Garanti BBVA %1.05 faiz oranı ile 954 TL

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı