18 Yaşını Doldurmadan Banka Hesabı Nasıl Açılır?

18 yaş altı banka hesabı

18 yaş altı banka hesabı açma ile alakalı detaylı bilgiler bu sayfamızda yer alıyor. Velisiz hesap açılabiliyor mu? 18 yaş altı kart veren bankalar var mı? işte cevaplar. Günümüzde artık banka hesabı açmak herkesin isteyebileceği bir durum olabiliyor. Bilindiği gibi banka kartı ya da kredi kartıyla ödeme yapılamayan yer sayısı yok denecek kadar az durumda. Ayrıca nakit para taşımanın da duruma göre çok güvenli olduğunu söyleyemeyiz. Bir banka hesabı açıp nakit para taşımak yerine bu banka hesabını kullanmak daha avantajlı olabiliyor. Yetişkin bireylerin kolaylıkla açabildiği banka hesabına 18 yaşından küçük kişilerin de ihtiyaç duyduğu biliniyor. Ancak 18 yaş altı banka hesabı açmak için bazı koşullar var. 18 yaş altı kişilerin banka hesabı açma işlemleri velisiz yapılamıyor.

18 Yaş Altı Banka Kartı Veren Bankalar Hangileri?

 1. İş Bankası İlk İmza
 2. Ziraat Bankası
 3. Akbank Exi26
 4. Teb Marifetli Genç Hesap
 5. Garanti Genç Paracard
 6. ING Bank Turuncu Çocuk Hesabı

İş Bankası İlk İmza Hesabı Nasıl Açılır?

Türkiye İş Bankası’nın yaklaşık olarak 32 yıl önce oluşturduğu ilk imza hesabı, 18 yaş altındaki bireyler için en favori tasarruf hesaplarından biri olduğu biliniyor. İş Bankası, ilk imza hesabı sahiplerine özel birçok avantaj sağlıyor. Dikkat çeken bu avantajlardan en beğenileni hiç kuşkusuz dijital kumbara hediyesi. Bankanın verdiği bu kumbara sayesinde küçük tasarruflarınız kumbarada birikiyor ve yeterli bakiyeye ulaşıldığında birikimler hesabınıza anında yatırılabiliyor. 18 yaş altı küçüklerin bir banka kartına sahip olabildiği ilk imza banka kartı sayesinde alışveriş yapmak ve ATM cihazlarından; para yatırmak, para çekmek ve hesap takibi yapmak da mümkün oluyor. Ayrıca bankanın dijital kanalları sayesinde de hesap takibi yapmak mümkün oluyor.

İş Bankası ilk imza hesabı açmak için ilk etapta veli izni gerekli oluyor. Daha sonra yapılacak tüm işlemlerde kart sahibi kendi başına işlemlerini yapabiliyor. İş bankasının bu hesabı hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Ayrıntılar: https://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/diger-hizmetler/ilk-imza-hesabi/Sayfalar/ilk-imza-hesabi.aspx

Ziraat Bankası 18 Yaş Altı Banka Hesabı Özellikleri Nelerdir?

18 yaş altı küçükler için birikim yapmasını hedefleyen ziraat bankası, yatırım hesabını büyüyen çocuk fonu olarak değerlendiriyor. Ziraat bankası çocuğa hesap açma işlemleriyle ilgili özellikler ise şöyle;

 • Birikim amaçlı açılmış olup, orta ve uzun yatırımlar için uygundur.
 • Yaş sınırı olarak da 18 ve altı olduğu belirlenmiş.
 • 18 yaş altı küçükler velisi, hesap ile işlem yapma yetkisine sahip oluyor.
 • Fon sahibi bireyler için, 18 yaşını tamamladıktan sonra da internet bankacılığında dahil olmak üzere işlem yapma hakkı kazanıyor.
 • Büyüyen çocuklara yönelik olan bu fon işleminin ilk giriş tarihinden itibaren 2 yıl geçmeden fona iade edilmesi durumunda, satış tutarı üzerinden %2 oranında komisyon kesintisi yapılıyor.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Akbank Exi26 Hesabı

Genç müşteriler için sunulan ürünün adı Akbank Exi 26’dır. 15-26 yaş arasındaki gençler bu ürün paketinden faydalanabilir. 18 yaşın altındaki kullanıcılar için veli imzası zorunludur.

Akbank exi26 hesabı özellikleri arasında;

 • Özel indirim ve kampanyalar
 • Mastercard özelliği ve
 • Axess avantajları sayılabilir.

Gençlerin yanlarında nakit para taşımadan işlem yapmasına imkan veren sistem sayesinde aile yanından uzakta eğitim hayatı devam ederken finansal ihtiyaçlara çözüm bulunmuş olur.

TEB Marifetli Genç Hesap

12-25 yaş aralığında isteyen herkesin açtırabileceği teb marifetli genç hesap ATM’lerden para çekilmesine imkan verir. 12-15 yaş aralığı için hesap açılırken ebeveyn onayı şarttır. Para yatırma limitinin olmadığı hesapta günlük para çekme işlemine limit koyulmuştur.

 • 16-17 yaş arasındaki kullanıcılara para çekme limiti uygulanmaz.
 • 18-25 yaş arasındaki kullanıcılar kendi imzalarıyla işlem yapabilirler.

Tamamı güvenli önlemi olarak değerlendirilmesi gereken kısıtlamalar gelişen teknolojilerden güç alarak daha donanımlı hale gelmektedir.

Garanti Bankası Genç Paracard

15-25 yaş arası müşterileri hedef alan Garanti Bankası Bonus Genç Paracard hizmetleri, gençlerin beklentilerini eksiksiz olarak karşılar. Bu hizmetten faydalanmak isteyen;

 • 15-18 yaş arası gençler veli imzası ile hesap açtırabiliyor.
 • 18 yaşından büyükler işlemlerini kendi imzalarıyla başlatabilirler.

Bonus Genç üyeliği hesabın açılmasıyla birlikte başlar. Tüm içeriklere internet bankacılığı üzerinden erişim sağlanabilir. Otomatik ödeme talimatı verilerek gençlerin hesabına düzenli para transferi sağlanabilir. Çıkarılan banka kartıyla alışverişler nakit taşımadan da gerçekleştirilebilir.

ING Turuncu Çocuk Hesabı

ING Bank’ta çocuğunuz için turuncu çocuk hesabı açılabiliyor. İster vadesiz ister ING kredi kartı ile düzenli talimat vererek birikim yapabiliyorsunuz. Böylelikle zaman içinde çocuğunuzla birlikte birikimleriniz de büyüyor.

ING turuncu çocuk hesabı hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

18 Yaşından Küçükler Banka Hesabı Açabilir Mi?

18 yaşın altındaki gençlerin banka hesabı açmasına ve işlem yapmasına imkan veren hizmetler, dönemsel olarak ortaya çıkan finansal ihtiyaçların karşılanmasını sağlar. Para hareketinden kartla harcama yapmaya, birikim hesabından kredi kullanımına kadar farklı ihtiyaçların tek kartla karşılanması için sunulan paket içerikleri hakkında ATM’ler, internet, mobil ve telefon bankacılığı üzerinden bilgi alınabilir. 18 yaş altındaki gençler ebeveynleriyle birlikte en yakın banka şubesine giderek alabilecekleri hizmetler hakkında detaylı bilgi edinebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu