18 Yaşını Doldurmadan Banka Hesabı Nasıl Açılır?

18 yaş altı banka hesabı

18 yaşını doldurmadan banka hesabı nasıl açılır? Velisiz hesap açılabiliyor mu ve 18 yaş altına kart veren bankalar tüm detaylarıyla sayfamızda yer alıyor. Banka hesabı açmak herkesin isteyebileceği bir durum olabiliyor. Günümüzde banka kartı ya da kredi kartıyla ödeme yapılamayan yer sayısı yok denecek kadar az durumda. Ayrıca nakit para taşımanın da çok güvenli olduğunu söyleyemeyiz. En güzeli bir banka hesabı açıp nakit para taşımak yerine bu banka hesabını kullanmak daha güvenilirdir. Yetişkin bireylerin kolaylıkla açabildiği banka hesabına 18 yaşından küçük kişilerin de ihtiyaç duyduğu biliniyor. Ancak 18 yaş altı banka hesabı açmak için bazı koşullar var. 18 yaş altı banka hesabı açma işlemi velisiz yapılamıyor.

18 Yaş Altı Banka Kartı Veren Bankalar Hangileri?

 1. İş Bankası İlk İmza
 2. Vakıfbank Junior
 3. Akbank Exi26
 4. Garanti Genç Kart
 5. Ziraat Bankası
 6. Denizbank

İş Bankası İlk İmza Hesabı Nasıl Açılır?

Türkiye İş Bankası’nın yaklaşık olarak 32 yıl önce oluşturduğu ilk imza hesabı, 18 yaş altındaki bireyler için en favori tasarruf hesaplarından biri olduğu biliniyor. İş Bankası, ilk imza hesabı sahiplerine özel birçok avantaj sağlıyor. Dikkat çeken bu avantajlardan en beğenileni hiç kuşkusuz dijital kumbara hediyesi. Bankanın verdiği bu kumbara sayesinde küçük tasarruflarınız kumbarada birikiyor ve yeterli bakiyeye ulaşıldığında birikimler hesabınıza anında yatırılabiliyor. 18 yaş altı küçüklerin bir banka kartına sahip olabildiği ilk imza banka kartı sayesinde alışveriş yapmak ve ATM cihazlarından; para yatırmak, para çekmek ve hesap takibi yapmak da mümkün oluyor. Ayrıca bankanın dijital kanalları sayesinde de hesap takibi yapmak mümkün oluyor.

İş Bankası ilk imza hesabı açmak için ilk etapta veli izni gerekli oluyor. Daha sonra yapılacak tüm işlemlerde kart sahibi kendi başına işlemlerini yapabiliyor. İş bankasının bu hesabı hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Ayrıntılar: https://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/diger-hizmetler/ilk-imza-hesabi/Sayfalar/ilk-imza-hesabi.aspx

Ziraat Bankası 18 Yaş Altı Banka Hesabı Özellikleri Nelerdir?

18 yaş altı küçükler için birikim yapmasını hedefleyen ziraat bankası, yatırım hesabını büyüyen çocuk fonu olarak değerlendiriyor. Ziraat birikim fon hesabının özellikleri ise şöyle,

 • Birikim amaçlı açılmış olup, orta ve uzun yatırımlar için uygundur.
 • Yaş sınırı olarak da 18 ve altı olduğu belirlenmiş.
 • 18 yaş altı küçükler velisi, hesap ile işlem yapma yetkisine sahip oluyor.
 • Fon sahibi bireyler için, 18 yaşını tamamladıktan sonra da internet bankacılığında dahil olmak üzere işlem yapma hakkı kazanıyor.
 • Büyüyen çocuklara yönelik olan bu fon işleminin ilk giriş tarihinden itibaren 2 yıl geçmeden fona iade edilmesi durumunda, satış tutarı üzerinden %2 oranında komisyon kesintisi yapılıyor.

Garanti Bankası 18 Yaş Altı Banka Hesabı Açma Şartları Nasıl?

Bankanın belirlemiş olduğu yaş sınırı, 18 ile 25 yaş aralığı olduğu biliniyor. Burada 18 yaşını tamamlamış kişilerin, nüfus cüzdanı ile birlikte herhangi bir banka şubesinden hesap açtırabilir. 15 ve 18 yaş aralığındaki kişiler, veli ile banka şubesinden hesap açabilir. 25 yaşına kadar herhangi bir işletim ücreti ödemiyorlar. Bonus özellikli bir kart olması nedeniyle, kullanıcılar her alışverişte bonus puanlar kazanıyor.

Yorum Yapın