120 Bin TL İkinci El Araç Kredisinde Bu Faiz Oranı Kaçmaz

120 Bin TL İkinci El Araç Kredisinde Bu Faiz Oranı Kaçmaz

İkinci el taşıt alacaklar için ülkemizdeki pek çok banka kampanyalarını başlattı. Yeni normal sürecinde göze çarpan kredi kampanyalarından biri de İş Bankası’ndan geldi. Türkiye İş Bankası taşıt kredisi kullanmak isteyen müşterilerine 60 ay vade imkanı yanında 0.87 faiz oranıyla kredi fırsatı sunuyor. Banka ayrıca hem ikinci el hem sıfır araç alımlarında çeşitli kredi seçenekleri sunuyor.

Sıfır araç alacaklar için araç fiyatının 120 bin TL’ye kadar kısmını yüzde yetmiş oranında karşılarken, 120.000 TL’nin üstünde olan araçların %50’lik kısmını karşılamaktadır.

İkinci el araçlarda ise durum biraz değişmekte. Buna göre 120 bin TL’ye kadar olan araçlar için yüzde yetmiş 20.000 TL’lik araçlar için %50’lik kısmı kredi ile karşılanabilir. Tabi şunu da belirtmek gerekir ikinci el araçlarda taşıtın kasko değeri dikkate alınıyor.

Eğer alacağım araba 120 bin TL nin üzerinde diyorsanız buna göre bankanın kullandıracağı kredinin en yüksek vade süresi 48 ay olmakta. İş Bankası taşıt kredisi kullanmak isteyenler için düşünülebilir seçenekler arasında yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı