Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2016

ev-hanimlarina-kredi-veren-bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2016

Ev hanımlarının nasıl kredi alacağına dair bilgileri Kredibilgisi.net olarak takipçilerimiz ile paylaşıyoruz. Genel olarak kabul görmüş bir yanlış bilgi vardır: Ev hanımları kredi alamaz. Aslında bu tamamen doğru bir bilgi değildir. Evet, çoğu banka ev hanımlarına kredi vermekten çekinir. Ancak belirli şartlar sağlandığında Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar bulunmaktadır.

Bankalar normal koşullarda kredi verirken ilk olarak gelir durumuna bakarlar. Ev hanımlarının beyan edebilecekleri bir gelirleri olmadığı için kredi alamazlar. Ancak bazı bankalar bireysel kredilerde sadece kişinin kendi gelirini değil tüm aile gelirini baz alırlar. Bu durumda hane halkının toplam olarak geliri, ev hanımının istediği kredi için yeterli oluyor ise kredi kendisine verilir.

Bunun dışında ev hanımının üzerine kayıtlı bir tapunun olması da kendisine kredi verilmesini kolaylaştıran faktörlerden biridir. Ancak bu durumda da kira geliri hanımın geliri olarak düşünüldüğünden, oturulan ev hanıma ait ise o evi gelir olarak gösteremez. Bu durumda da kendisine kredi verilmeyebilir.

Bankaların Bakış Açısı

Evin bütçesinin aile reisi olarak kabul edilen erkek tarafından sağlanması ve idare edilmesi ön varsayımı ile ev hanımları genel olarak pek çok bankadan kredi alamazlar.

Bankalar burada geliri olmayan kişi, krediyi ödeyemez şeklinde varsayımla hareket ediyor. Ancak aileyi bütün olarak düşünen bankalar ev hanımlarının gelirinin aile toplam geliri kadar olduğunu düşünüyor ve bu nedenle de ev hanımlarına da kredi verebiliyorlar.

Diğer kriterlere bakacak olursak; örneğin bir ev hanımının bir aracı var ise, aracın fiyatı ile orantılı olarak bir kredi talebinde bulunabilir. Kendine güvenen ev hanımı kredi ödemelerinde zorlandığı takdirde, ipotek gösterdiği ev ya da aracı güvence olarak kabul edilir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kısacası az sayıda da olsa bazı bankalar, bazen aile gelirini ev hanımının geliri olarak düşünüp bazen de üzerine kayıtlı taşınmazların ipotekleri ile kredi verebilirler. Ev hanımlarına kredi veren bankalar şunlardır: Denizbank, ING Bank, Bank Pozitif, İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası….

Ev hanımları bu bankalardan bazen sadece eşlerinin bordrolorını gelir göstererek, bazen de konut ya da araç sahiplik belgesini  ipotek ettirerek kredi kullanabilirler.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar yukarıda belirtmiş bulunuyoruz. Aşağıdan tüm bankaların genel kredi başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz.

Tüm Bankaların Kredi Başvuru Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayın.
Daha önce yayınladığımız Kredi Neden Onaylanmaz başlıklı yazımızda Kredi başvurularınızın neden onaylanmadığına dair önemli bilgiler yer almaktadır.
 
 

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*